Szukaj

Aktualności - Sport

Sport w mieście

8 kwietnia br. w Centrum Kultury w Jedlinie – Zdroju odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Leszka Orpla z przedstawicielami stowarzyszeń sportowych, dyrektorami szkół, nauczycielami wychowania fizycznego oraz radnymi Rady Miasta. Celem spotkania było poznanie najważniejszych zadań realizowanych w roku bieżącym w różnych dyscyplinach sportu, poznanie dotychczasowych oraz wypracowanie nowych form współpracy samorządu z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

W słoneczną niedzielę 25 maja 2014 r. w Jedlinie – Zdroju, górscy biegacze odwiedzili nasze uzdrowisko aby wystartować w Półmaratonie Górskim Jedlina-Zdrój. Na linii startu stanęło blisko 500 osób. Najszybciej do mety 23km trasy dobiegł Piotr Hercog – Salomon Suunto Team z Pasterki z czasem 1:31:41 a wśród kobiet zwyciężyła Danuta Piskorowska – KB Sobótka z Wrocławia 1:47:50.

Kolejna runda Zimowych Turniejów Grand Prix za nami. Turniej wygrała drużyna, która po raz pierwszy zawitała pod jedliński namiot, był to zespół Kasi Błasiak wraz z Martą Wojtkowską i Piotrem Błasiakiem, wygrywając wszystkie pojedynki. W finale pokonali jedlińską ekipę Kazika Jacaka z Wojtkiem Krzykałą i Staszkiem Piwko. Tak jak w każdym turnieju to i w tym nie brakowało niespodziewanych wyników, do których należy zaliczyć dopiero dziewiąte miejsce zwycięzców ostatniego Grand Prix drużyny Kamila Orpla z Sergiuszem Gądkiem i Patrykiem Witkowskim.