Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Informacja Burmistrza Miasta o nowej usłudze Teleopieki w gminie Jedlina-Zdrój

Opublikowano: 10.11.2020

W ubiegłym roku Gmina Jedlina-Zdrój, jako jedna z pierwszych na Dolnym Śląsku wprowadziła dla swoich mieszkańców innowacyjny produkt Teleopieki –Bransoletkę Życia firmy Comarch.

16 mieszkańców nieodpłatnie korzystało przez 1 rok z urządzenia, które jak określili nie tylko podniosło ich poczucie bezpieczeństwa ale i także okazało się bardzo przydatne w sytuacjach niebezpiecznych dla ich zdrowia.

12 listopada b.r do kolejnych 15 mieszkańców naszej gminy w wieku 65 + trafią  bransoletki życia, tym razem z firmy Sidly. Przez okres niemalże 2 lat, niesamodzielni seniorzy będą mogli pozostawać pod stałym monitoringiem Telecentrum, które będzie reagowało w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu, a także ich bezpieczeństwu.  Zakup urządzeń  i wdrożenie programu jest możliwe dzięki  realizacji w partnerstwie z fundacją Merkury projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn ,,Kompleksowe usługi opiekuńcze i aktywizacyjne dla osób niesamodzielnych w Gminie Jedlina-Zdrój”.

 

To jednak nie koniec naszych działań w zakresie wspierania jedlińskich seniorów. Dzięki stałej i dobrej współpracy z firmą Comarch do kolejnych 16 seniorów trafi nieodpłatnie na okres 1 roku,  produkt ich firmy – Bransoletka Życia. Nabór osób zainteresowanych usługą Teleopieki rozpocznie się z dniem 16 listopada. Koordynatorem w gminie będzie nasz jedliński Ośrodek Pomocy Społecznej, a za pośrednictwem stron internetowych  i ogłoszeń na terenie gminy,  opublikujemy zasady uczestnictwa w programie. Każdy senior  65+ może zgłosić chęć skorzystania z usługi Teleopieki pod numerami telefonów: 74 8455 356 lub 74 88 05 333.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja