Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Jubileusze małżeńskie

Opublikowano: 17.12.2020

Uroczystość z okazji Jubileuszy pożycia małżeńskiego przez lata odbywała się w naszym mieście w bardzo dostojnej i uroczystej formie. Z przykrością informujemy, iż ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną oraz obostrzenia wynikające z obowiązującego reżimu sanitarnego, nie jest możliwe zorganizowanie wspólnej uroczystości dla wszystkich par obchodzących jubileusz. Jednak pomimo pandemii pamiętamy o naszych Jubilatach.

Szczególne gratulacje kierujemy do Jubilatów z 50- letnim stażem.

„Złote gody” to jubileusz niezwykły. Minęło pół wieku odkąd związaliście się Państwo węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie dozgonną miłość, wiarę i przyjaźń. Nie zawiedliście się na sobie.  Na przestrzeni lat, wszystkie przeżycia, zmagania z losem, często z chorobami jeszcze bardziej Was związały. Nie brakowało w Waszym życiu zapewne chwil szczęścia , sukcesów i radości, a przede wszystkim miłości, która przetrwała wiele prób.

            Wyrażamy uznanie,  dla wartości życia rodzinnego i dla trwałego i zgodnego związku małżeńskiego.

            Wśród Jubilatów, którzy złożyli stosowne wnioski i wyrazili chęć otrzymania Medalu za długoletnie pożycie małżeńskie znaleźli się Państwo:

 

1.      Zofia i Lucjan FRĄCZEK

2.      Zofia i Józef GÓRKA

3.      Elżbieta i Kurt GRINDEL

4.      Irena i Tadeusz KORCZ

5.      Wanda i Ryszard KOWALIK

6.      Teresa i Bogdan MROZOWSCY

7.      Lidia i Lech RYWACCY

8.      Mirosława i Marian WOŹNIAKOWSCY

 

            Chcielibyśmy również pogratulować  jubilatom, którzy doczekali się  65 -tej  Żelaznej rocznicy ślubu - Państwu Helenie i Grzegorzowi DOMINIK.

            Przesłane przez rodzinę jubilatów fotografie pokazują, że jesień życia to czas podsumowań, wspomnień tego co udało się wspólnie przeżyć. Dla młodego pokolenia,  Państwa wspólne  60 lat może być lekcją, jak pomimo różnych sytuacji, dzięki szacunku i zaufaniu do drugiej osoby jesteście nadal razem pełni uśmiechu w otoczeniu rodziny.

            Również szczególne gratulacje  i życzenia kolejnych jubileuszy kierujemy do małżonków  z młodszym stażem małżeńskim, którzy  pokazują Nam, że pamiętają  o dniu, w którym postanowili złożyć sobie obietnice i zdecydowali się wspólnie przejść przez życie.      

          Perłową – 30 rocznicę ślubu  obchodzą Państwo  Krystyna i Franciszek SOBAŃSCY, zaś Srebrne gody - 25 -lecie pożycia małżeńskiego Państwo Kamilla i Jacek Krajewscy.

 

            Wszystkim wymienionym jubilatom oraz  pozostałym parom, które w 2020r obchodzą Jubileusz pożycia małżeńskiego życzymy kolejnych długich lat wypełnionych zdrowiem, radością  i miłością, w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

            Życzymy sobie i Państwu abyśmy mogli jak najdłużej spotykać Was na swojej drodze, inspirować się Wami i czerpać wzór do naśladowania.

 

                                                          Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego                                  Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój

                                                                    /Dorota Żmudzińska/                                                             /Leszek Orpel/

 

 

Uroczystość związana z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego i wręczenie przez Burmistrza Miasta medali przyznanych jubilatom  przez Prezydenta RP odbędzie się  w późniejszym terminie po opanowaniu sytuacji epidemiologicznej w kraju. 

Dziękujemy tym z państwa, którzy przyjęli nasze zaproszenie i podzielili się z nami wspólnymi zdjęciami. Ożyły wspomnienia, wróciły chwile i obrazy z dawnych lat.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja