Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Pierwsze szkolenia z projektu pn. „E-aktywni Mieszkańcy Gminy Jedlina - Zdrój”

Opublikowano: 10.12.2019

3 i 4 grudnia br. rozpoczęły się pierwsze szkolenia z zakresu poznania najważniejszych pojęć związanych z tworzeniem i modyfikacją stron internetowych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło 12 osób, które pod kierunkiem szkoleniowca poznawały tajniki jak tworzyć własną stronę internetową, prowadzić bloga.

 

Kolejne spotkania zaplanowano jeszcze we grudniu, ale dla chętnych nabór jest otwarty.

Przypomnijmy, źe w ramach projektu pn. „E-aktywni Mieszkańcy Gminy Jedlina-Zdrój”, który jest realizowany w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, działanie 3.1.”Działanie szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych” w gminie jest realizowany mikrogrant, który przewiduje  przeszkolenie 150 osób - mieszkańców gminy Jedlina-Zdrój i Dolnego Śląska w wieku powyżej 25 lat., którzy zostaną podzieleni na grupy 12 osobowe.

W tym celu zostały zakupione laptopy, które będą służyły uczestnikom podczas szkolenia,                  a następnie zostaną przekazane Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju dla potrzeb uczniów.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie w jednym z niżej proponowanych modułów:

  1. Działam w sieci – tu dowiemy się o bezpieczeństwie i zarządzaniu prywatnością w sieci. Bezpiecznym korzystaniem z serwisów społecznościowych; uzyskiwanie pomocy online (czat, email, videorozmowa) przy korzystaniu z usług firm turystycznych, telekomunikacyjnych, banków, urzędów;
  2. Kultura w sieci - wyszukiwanie informacji na stronach internetowych instytucji kultury, korzystania z wirtualnych galerii muzealnych, dzielenia się własnymi tekstami, zdjęciami w sieci czy nauki korzystania z e-booków, elektroniczna rezerwacja biletów itp.
  3. Moje finanse - zarządzanie kontem bankowym, bezpieczną płatnością elektroniczną, klauzule niedozwolone – regulaminy, status prawny właścicieli serwisów internetowych; korzystanie z aplikacji zapewniających bezpieczeństwo w sieci; rodzaje licencji, na których mogą być udostępnione treści i oprogramowanie wraz z przykładami / źródłami; założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego oraz wykorzystanie profilu zaufanego; korzystanie z dowolnych usług e-administracji; deklaracje podatkowe online.
  4. Rodzic w internecie – poszerzenie wiedzy na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa, których powinno przestrzegać dziecko w internecie, uświadomienie dziecku sposobu i konsekwencji działania transakcji w internecie, bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych, rozpoznawanie treści szkodliwych i niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży oraz sposoby reagowania na nie, umiejętność nadzorowania aktywności dziecka w sieci, korzystanie z narzędzi kontroli rodzicielskiej na komputerach i urządzeniach mobilnych, złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny.
  5. Mój biznes w sieci – poszerzenie znajomości praw konsumenta jak również: programy ochrony kupujących, ubezpieczenie transakcji, obciążenie zwrotne; wyszukiwanie ofert, ocena wiarygodności kontrahenta;
  6. Rolnik w sieci - poznanie najważniejszych pojęć i definicji związanych z systemami, portalami, forami i narzędziami wykorzystywanymi do wspomagania prowadzenia działalności rolniczej. Poznanie najważniejszych usług publicznych pomocnych przy korzystaniu z sieci portali rolniczych, forów i rozwiązań systemowych niezbędnych do wspomagania działalności rolniczej.
  7. Tworzę własną stronę internetową (blog) - poznanie najważniejszych pojęć związanych z tworzeniem i modyfikacją stron internetowych. Poznanie popularnych narzędzi do tworzenia stron internetowych, hostingu, obróbki graficznej, takich jak WordPress, blogosfera. Poznanie kwestii prawnych związanych z publikowaniem treści w sieci, zasad licencjonowania utworów audiowizualnych oraz tekstów.

Uczestnicy otrzymają komplet dokumentów oraz będą mieć zapewniony catering.

Terminy szkoleń zostaną ustalone po zakończeniu naboru i dostosowane do potrzeb uczestników.

Zgłoszenia można dokonać za pomocą wypełnionego formularza drogą elektroniczną na adres: urzad@jedlinazdroj.eu, sekretarz@jedlinazdroj.eu lub poprzez forme papierową w dostępnych instytucjach: Urzędzie Miasta, Ośrodku Pomocy Społecznej, Szkole, Centrum Kultury, a także w Punkcie Informacji Turystycznej.

 

Zapraszamy

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja