Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Podsumowanie oddolnej inicjatywy "Maseczka dla mieszkańca"

Opublikowano: 24.04.2020

Nie po raz pierwszy Jedlinianie pokazali, że potrafią jednoczyć się w trudnych chwilach, do których bezspornie należy zaliczyć obecny okres epidemii.

Odgórne nakazy dotyczące ochrony osobistej – noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, dla wielu mieszkańców były trudne do zrealizowania z uwagi na występujące braki tego asortymentu w sprzedaży. Wielu z nas martwiło się o swoich  krewnych/seniorów, w tym samorząd gminy o samotnych seniorów, bowiem w świetle przekazywanych medialnie informacji jest to grupa wysokiego ryzyka podatna na zakażenie COVID-19.

Dlatego jako samorząd wsparliśmy i włączyliśmy się w oddolną inicjatywę ,,Mieszkańcy mieszkańcom”. Centrum Kultury udostępniło miejsce do szycia maseczek, pracownicy miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej odbierali przekazywane materiały do szycia i włączyli się w akcję dystrybucji maseczek wśród mieszkańców. Także Burmistrz Miasta wsparł tę inicjatywę przekazując mieszkańcom pewną pulę maseczek. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, w szczególności firmie Sittapol –Ryszard Kowalik czy Partner-tex Sc. Kandefer M. ,Węgrzynowscy P.B.

Duże podziękowania dla szyjących Pań. Dziękujemy Pani Ewie Wyżyckiej, Renacie Zubie, Agnieszce Rymarz, Agacie Nowackiej, Agnieszce Krajewskiej, a także pracownikom Centrum Kultury w Jedlinie – Zdroju: Marzenie Mroczkowskiej i Laurze Szelęgowicz, które mimo codziennych służbowych zajęć wsparły szyjących. Do mieszkańców trafiła magiczna liczba tysiąca maseczek.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja