Jesteś na: Miasto

Miasto

Jedlina Zdrój - miasto i gmina w Polsce (gmina Jedlina-Zdrój - gmina miejska, powiat wałbrzyski, województwo dolnośląskie, przed 1998 województwo wałbrzyskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - uzdrowiskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Jedlinie Zdroju oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2011 wynosiła 5082 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 17,45 km2.
Jeden z najbliższych i najwyższych szczytów w okolicy to Borowa o wysokości 854 m n. p. m. Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie, położonego w makroregionie Sudety Środkowe, który zaś obszarowo należy do podprowincji Sudety z Przedgórzem Sudeckim.
Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Jedliny Zdroju ze względu na turystyczno - uzdrowiskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.
 
 

Powrót
Oferta Inwestycyjna
Galeria
Kalendarz imprez