Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

II etap znoszenia ograniczeń

Opublikowano: 05.05.2020

Od poniedziałku rozpoczął się drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem COVID-19. Otwarte zostały między innymi centra handlowe i hotele. Możliwa jest też rehabilitacja lecznicza.

W ramach drugiego etapu znoszenia ograniczeń otwarte zostały centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe, z limitem 1 osoby na 15mkw powierzchni. W centrach handlowych zamknięte pozostają przestrzenie rekreacyjne, miejsca do spożywania posiłków, siłownie i kluby fitness. W weekendy otwarte będą wielkopowierzchniowe sklepy budowlane.

Zniesiony został zakaz przyjmowania gości przez hotele i pensjonaty. Usługi hotelarskie i noclegowe mogą być teraz świadczone, jednak z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Ograniczona zostaje działalność hotelowych restauracji, a siłownie, baseny i strefy rekreacyjne pozostają zamknięte.

Uchylony został zakaz działalności bibliotek, muzeów, galerii sztuki i podobnych instytucji kultury, jednak będą one otwierane stopniowo, a o terminie ich otwarcia decydować będzie organ prowadzący. Od poniedziałku 4 maja osoby chore mogą już korzystać z rehabilitacji leczniczej.

Od jutra dzieci rodziców którzy pracują będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli. Po spełnieniu wymogów sanitarnych organy prowadzące te placówki mogą je otworzyć, mogą też podjąć decyzję o ograniczeniu liczby dzieci objętych opieką lub decyzję o zamknięciu wszystkich żłobków i przedszkoli na swoim terenie.

Pozostałe ograniczenia nadal obowiązują. Należy pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, o zachowaniu dwumetrowej odległości od innych osób, o przestrzeganiu zasad sanitarnych i higienicznych i o nie wychodzeniu z domu bez wyraźnej potrzeby.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja