Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Opieka nad najmłodszymi

Opublikowano: 08.05.2020

W związku z możliwością otworzenia żłobków i przedszkoli od dnia 6 maja, w Gminie Jedlina-Zdrój trwają przygotowania na przyjęcie dzieci. W tym celu rozesłano ankiety z pytaniem o zainteresowanie rodziców oddaniem swoich pociech pod opiekę żłobka czy przedszkola.

Obecnie zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dezynfekowane są pomieszczenia, meble, wyposażenie. Dywany i pluszowe zabawki są zabezpieczane i wynoszone do magazynów. Trwa zakup środków ochrony osobistej dla pracowników oraz środków do dezynfekcji. Gmina zdecydowała także o zakupie testów kasetkowych dla pracowników oraz urządzenia do ozonowania pomieszczeń. Planowane otwarcie żłobka to 13 maja br. a przedszkola w kolejnym tygodniu – opieką objęte  będą dzieci rodziców pracujących.

 

Jednocześnie informujemy, że Rada Miasta Jedlina-Zdrój na sesji w dniu 30 kwietnia br. podjęła Uchwałę Nr XVIII/116/20, na mocy, której w sytuacji niezależnej od Żłobka Miejskiego w przypadku zawieszenia działalności trwającej powyżej 14 dni – zwalnia się z opłaty na pobyt dziecka za okres jego nieobecności.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja