Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Trzeci etap znoszenia ograniczeń

Opublikowano: 15.05.2020

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń wprowadzonych w związku z panującą pandemią koronawirusa COVID-19.

W ramach znoszenia ograniczeń 18 maja zostaną otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie, oczywiście z zachowaniem ścisłych wytycznych sanitarnych. Otwarte zostaną również kawiarnie, bary i restauracje - również te w wydzielonych strefach gastronomicznych w centrach handlowych. W restauracjach będzie obowiązywał limit 1 osoba na 4 mkw. Więcej osób będzie też mogło korzystać z transportu publicznego. Na obiektach sportowych będzie mogło przebywać jednocześnie więcej osób: na stadionach, boiskach czy skateparkach do 14 osób i 2 trenerów, a na otwartych, pełnowymiarowych boiskach piłkarskich 22 osoby i 4 trenerów. W sportowych obiektach zamkniętych limit osób biorących jednocześnie udział w zajęciach będzie uzależniony od wielkości obiektu.

Szykują się też zmiany w szkolnictwie. Od 18 maja w szkołach będzie można prowadzić zajęcia praktyczne i rewalidacyjno-wychowawcze. Otwarte zostaną placówki z bazą noclegową i z działalnością opiekuńczo-edukacyjną. Na uczelniach artystycznych przywrócone zostaną indywidualne zajęcia, a próby i ćwiczenia zostaną wznowione. Natomiast od 25 maja możliwe będzie prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Będą też możliwe konsultacje z nauczycielami dla maturzystów i uczniów ósmych klas. Zajęcia dydaktyczne dla studentów ostatnich lat studiów zostaną przywrócone, podobnie jak wszystkie zajęcia, które nie mogą być prowadzone zdalnie.

Zmniejszone zostaną też restrykcje dotyczące uczestniczenia wiernych w uroczystościach religijnych. Już od najbliższej niedzieli, 17 maja, podczas mszy w świątyni na 1 uczestnika musi przypadać 10mkw, a nie 15mkw, tak jak to było do tej pory.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja