Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

30-LECIE SAMORZĄDU W JEDLINIE-ZDROJU

Opublikowano: 27.05.2020

Szanowni Mieszkańcy!

Mija 30 lat od historycznych przemian, w wyniku których w Naszym Kraju został odbudowany samorząd. Demokracja lokalna sprawiła, że to my mieszkańcy mamy istotny udział w pełnieniu władzy w naszej małej ojczyźnie i możemy samodzielnie decydować o wielu bardzo ważnych sprawach dla naszego miasta.

Myślę, że możemy z całym przekonaniem powiedzieć, że przez ostatnie 30 lat bardzo zmieniliśmy nasze miasto. Dzięki wspólnym wysiłkom i prowadzeniu właściwej lokalnej polityki zmodernizowaliśmy drogi, przystanki autobusowe, oświetlenie uliczne, ścieżki pieszo–rowerowe. Wybudowaliśmy kolektory, wodociągi, zmodernizowaliśmy wszystkie obiekty użyteczności publicznej. Powstało wiele atrakcji dla aktywnych. Kompleks Pałacowo – Hotelowy „Jedlinka”, Park Aktywności „Czarodziejska Góra”, czy wieża widokowa na Borowej przyciągają rzesze turystów. Najlepiej jak tylko potrafiliśmy dbaliśmy o naszą małą ojczyznę. To między innymi wynik stawiania ponad podziałami politycznymi w pracy na rzecz naszego miasta, to umiejętność zdobywania dużych pieniędzy i kierowania się w swoich decyzjach przede wszystkim potrzebami mieszkańców.

Z okazji tego doniosłego Jubileuszu pragnę podziękować wszystkim za wspólne tworzenie historii Jedliny-Zdroju. Życzmy sobie, aby nasze wyjątkowe miasto dalej się zmieniało i stwarzało jeszcze dogodniejsze warunki dla naszego życia.

 
Z poważaniem

Leszek Orpel
Burmistrz Jedliny-Zdroju
 
 
 
 
 

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja