Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Projekt Gminy Jedlina-Zdrój i Fundacji Merkury najlepszy!

Opublikowano: 22.06.2020

Projekt ,,Kompleksowe usługi opiekuńcze i aktywizujące dla osób niesamodzielnych w Gminie Jedlina-Zdrój” pierwszy w rankingu na dofinansowanie w ramach RPOWD.

We współpracy z Fundacją Merkury, Gmina Jedlina-Zdrój jako partner aplikowała o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPOWD z podziałania 9.2.1. Wniosek został wysoko oceniony i otrzymał dofinansowanie w wysokości  1 137 240,00 zł przy całkowitej wartości projektu 1 221 240,00 zł.     
 
Wszelkie działania projektowe związane są z funkcjonowaniem nowo powstającej infrastruktury w Gminie Jedlina-Zdrój – Centrum Usług Socjalnych. W ramach projektu sfinansowana zostanie działalność powstającego Klubu Seniora. Projekt jest też odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców w zakresie usług społecznych, między innymi są to  usługi opiekuńcze dla osób starszych niesamodzielnych. Wsparciem w ramach projektu objętych zostanie 30 osób niesamodzielnych w wieku 60+.
 

Gmina pozyskała dla swoich mieszkańców środki finansowe na realizację innowacyjnego produktu jakim jest Teleopieka. Kolejnym nowym produktem będzie Samoobsługowa Stacja Diagnostyczna. To kolejny projekt realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej z prężnie działającą wałbrzyską Fundacją Merkury.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja