Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

„Budowa Centrum Socjalnego wraz z zapleczem w gminie Jedlina-Zdrój” największa inwestycja społeczna w powiecie wałbrzyskim

Opublikowano: 10.07.2020

10 lipca br. w Jedlinie – Zdroju odbyła się konferencja prasowa w związku z realizacją największej inwestycji społecznej w powiecie wałbrzyskim pn. „Budowa Centrum Socjalnego wraz z zapleczem w gminie Jedlina-Zdrój”.

 

          W konferencji uczestniczyli: Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha Lider Aglomeracji Wałbrzyskiej, Leszek Orpel - Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój, Romuald Wysocki - Zastępca Burmistrza Miasta, Joanna Fornalska – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej.

Budowa Centrum socjalnego to przedsięwzięcie, którego realizacja została zaplanowana w strategii rozwoju gminy, w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców.  Zadanie obejmuje remont i modernizację  istniejącego budynku OPS wraz z budową nowego budynku z przeznaczeniem na Klub Seniora. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dobudowana została nowa klatka schodowa i zamontowana winda zewnętrzna. W obiekcie zastosowano technologie uwzględniające potrzebę ochrony środowiska i ochronę klimatu, poprzez modernizację instalacji centralnego ogrzewania,  montaż okien o niskim współczynniku przenikania ciepła, termomodernizację stropów i ścian.

W pomieszczeniach  urządzono także zaplecze kuchenne wraz z pełnym wyposażeniem.

W budowanym Centrum wykonano nowe instalacje: elektryczną, teleinformatyczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, c.o. oraz wentylacyjną.  Cały obiekt objęty będzie miejskim monitoringiem poprzez umieszczenie kamer. W ramach zagospodarowania terenu wykonane zostaną chodniki, w obrębie obiektów powstaną miejsca postojowe w tym również dla osób niepełnosprawnych, teren będzie ogrodzony.

Oprócz siedziby dotychczasowego Ośrodka, zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie w ramach projektu w obiekcie uruchomiony zostanie Klub Integracji Społecznej oraz Klub Seniora.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu dofinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej 2014-2020. Łączna wartość inwestycji wynosi: 3.622.810,00 zł –w tym wartość dofinansowania UE - 2.197.299,00 zł

Zakończenie prac przewidziane jest na wrzesień br.

 

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja