Aktywne wakacje w Jedlinie - Zdroju | Jedlina Zdrój
Jesteś na: Aktualności Aktywne wakacje w Jedlinie - Zdroju

Aktualności

Aktywne wakacje w Jedlinie - Zdroju

Aktywne wakacje w Jedlinie - Zdroju

opublikowano: 28.07.2020 Zapraszamy do aktywnego spędzania czasu w Jedlinie - Zdroju. Na chętnych czeka wiele atrakcji.

Kompleks „Active”

Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Active” w Jedlinie-Zdroju to wyjątkowe miejsce, przeznaczone zarówno do uprawiania wielu dyscyplin sportowych, do różnego rodzaju aktywności jak i do wypoczynku. Kompleks zlokalizowany jest pomiędzy rewitalizowaną właśnie zabytkową linią kolejową nr 285, a ulicą Kłodzką. Czynny codziennie od godziny 6:00 aż do zmroku. W skład Kompleksu wchodzą: pumptrack, skatepark, urządzenia do ćwiczeń  workout i CrossFit, ścieżki pieszo-rowerowe,  boisko do gry w bule, boisko do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę, wysokiej jakości sześciotorowa bieżnia lekkoatletyczna, hala namiotowa, plac zabaw dla dzieci, sztuczny zalew z pomostem, parking i budynki gospodarcze. Nie brakuje też obiektów małej architektury, takich jak między innymi ławki i leżaki. To wszystko sprawia, że jedliński Kompleks Sportowo-Rekreacyjny "Active" jest idealnym miejscem zarówno dla bardzo aktywnych, wyczynowych sportowców jak i dla osób mniej aktywnych, które chcą spędzić czas na świeżym powietrzu.  

 

Park Aktywności „Czarodziejska Góra”

Gwarancją udanej zabawy jest z pewnością moc atrakcji na wysokim poziomie, które znajdziecie w jedlińskim Parku Aktywności CZARODZIEJSKA GÓRA.

Na spragnionych wrażeń czeka taka ilość i różnorodność atrakcji, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. I to zarówno jeśli chodzi o najmłodszych, jak i dorosłych, amatorów oraz wytrawnych wyczynowców. Będzie w czym wybierać, do dyspozycji: tor saneczkowy i wieża wspinaczkowa.  Natomiast w parku linowym do wyboru trasy zróżnicowane pod względem poziomu trudności: „Maluch”, „Junior”, „Standard”, „Extremum”, „Tyrolka”.

 

 

Rowerem wokół Jedliny

W mieście, oprócz różnego rodzaju atrakcji istnieją trasy rowerowe, które łączą wiele obiektów i miejsc takich jak między innymi Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Active”, Park Aktywności „Czarodziejska Góra” czy Zespół Pałacowo-Hotelowy „Jedlinka”. Prowadzą też na Przełęcz pod Borową, do sąsiedniej Głuszycy i do atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Gminy Głuszyca, a nawet do Wałbrzycha. Wśród istniejących tras warto wymienić trasę "Active", która swój początek ma na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego "Active". Znajdują się na niej takie obiekty i atrakcje jak dworzec kolejowy, Pałac i Browar "Jedlinka", punkt widokowy w "Mniszym lesie", Aleja Brzozowa w Parku Północnym, Obelisk w Parku Północnym, zabytkowa remiza strażacka z dzwonnicą                              i wozownią, zabytkowy budynek poczty przy ulicy Warszawskiej, Pijania Wód Mineralnych "Charlotta", Dom Zdrojowy, Park Aktywności "Czarodziejska Góra" i kościół z wieżą widokową przy ulicy Jana Pawła II.

 

Kort tenisowy

Zapraszamy na kort tenisowy przy ul. Jana Pawła II. Kort czynny jest całą dobę, wejście bezpłatne.

 

ZAINSTALUJ APLIKACJĘ TURYSTYCZNA JEDLINA

Powrót
Oferta Inwestycyjna
Galeria
Kalendarz imprez