Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Aktywne wakacje w Jedlinie - Zdroju

Opublikowano: 28.07.2020

Zapraszamy do aktywnego spędzania czasu w Jedlinie - Zdroju. Na chętnych czeka wiele atrakcji.

Kompleks „Active”

Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Active” w Jedlinie-Zdroju to wyjątkowe miejsce, przeznaczone zarówno do uprawiania wielu dyscyplin sportowych, do różnego rodzaju aktywności jak i do wypoczynku. Kompleks zlokalizowany jest pomiędzy rewitalizowaną właśnie zabytkową linią kolejową nr 285, a ulicą Kłodzką. Czynny codziennie od godziny 6:00 aż do zmroku. W skład Kompleksu wchodzą: pumptrack, skatepark, urządzenia do ćwiczeń  workout i CrossFit, ścieżki pieszo-rowerowe,  boisko do gry w bule, boisko do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę, wysokiej jakości sześciotorowa bieżnia lekkoatletyczna, hala namiotowa, plac zabaw dla dzieci, sztuczny zalew z pomostem, parking i budynki gospodarcze. Nie brakuje też obiektów małej architektury, takich jak między innymi ławki i leżaki. To wszystko sprawia, że jedliński Kompleks Sportowo-Rekreacyjny "Active" jest idealnym miejscem zarówno dla bardzo aktywnych, wyczynowych sportowców jak i dla osób mniej aktywnych, które chcą spędzić czas na świeżym powietrzu.  

 

Park Aktywności „Czarodziejska Góra”

Gwarancją udanej zabawy jest z pewnością moc atrakcji na wysokim poziomie, które znajdziecie w jedlińskim Parku Aktywności CZARODZIEJSKA GÓRA.

Na spragnionych wrażeń czeka taka ilość i różnorodność atrakcji, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. I to zarówno jeśli chodzi o najmłodszych, jak i dorosłych, amatorów oraz wytrawnych wyczynowców. Będzie w czym wybierać, do dyspozycji: tor saneczkowy i wieża wspinaczkowa.  Natomiast w parku linowym do wyboru trasy zróżnicowane pod względem poziomu trudności: „Maluch”, „Junior”, „Standard”, „Extremum”, „Tyrolka”.

 

 

Rowerem wokół Jedliny

W mieście, oprócz różnego rodzaju atrakcji istnieją trasy rowerowe, które łączą wiele obiektów i miejsc takich jak między innymi Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Active”, Park Aktywności „Czarodziejska Góra” czy Zespół Pałacowo-Hotelowy „Jedlinka”. Prowadzą też na Przełęcz pod Borową, do sąsiedniej Głuszycy i do atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Gminy Głuszyca, a nawet do Wałbrzycha. Wśród istniejących tras warto wymienić trasę "Active", która swój początek ma na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego "Active". Znajdują się na niej takie obiekty i atrakcje jak dworzec kolejowy, Pałac i Browar "Jedlinka", punkt widokowy w "Mniszym lesie", Aleja Brzozowa w Parku Północnym, Obelisk w Parku Północnym, zabytkowa remiza strażacka z dzwonnicą                              i wozownią, zabytkowy budynek poczty przy ulicy Warszawskiej, Pijania Wód Mineralnych "Charlotta", Dom Zdrojowy, Park Aktywności "Czarodziejska Góra" i kościół z wieżą widokową przy ulicy Jana Pawła II.

 

Kort tenisowy

Zapraszamy na kort tenisowy przy ul. Jana Pawła II. Kort czynny jest całą dobę, wejście bezpłatne.

 

ZAINSTALUJ APLIKACJĘ TURYSTYCZNA JEDLINA

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja