Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Lato w mieście

Opublikowano: 07.08.2020

Młodzież i dzieci pozostające w mieście mogą swoją energię spożytkować przede wszystkim na kompleksie Active, gdzie znajduje się stadion sportowy, Skatepark, pumptrack, Orlik, a także plac zabaw dla dzieci.

Za nami półmetek wakacji – innych niż zwykle z uwagi na obecną pandemię koronawirusa. Niestety nie odbyły się znane jedlińskie imprezy jak Festiwal Zupy, Międzynarodowy Festiwal Petanque, Festiwal kawy i ciasta, ani Strefa Sztuki. 7 Półmaraton Górski w tym roku ma charakter indywidualny, o czym piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej.

Na szczęście po deszczowym lipcu mamy dobre prognozy na sierpień.  To dobry sygnał dla aktywnych. Młodzież i dzieci pozostające w mieście mogą swoją energię spożytkować przede wszystkim na kompleksie Active, gdzie znajduje się stadion sportowy, Skatepark,  pumptrack, Orlik, a także plac zabaw dla dzieci.

Inną forma spędzania wolnego czasu są liczne trasy turystyczne. Nieustannym powodzeniem cieszy się wieża na górze Borowej, z której rozciąga się panorama całych Sudetów środkowych, Karkonoszy,  a przy dobrej widoczności dostrzeżemy nawet Sky Tower we Wrocławiu.

Dla  „leniuchów”, i nie tylko, w samym centrum miasta dostępna jest również wieża widokowa kościoła przy ul. Jana Pawła II. Wejście jest bezpłatne -  warto więc zobaczyć nasz piękną Jedlinę-Zdrój z czterech stron świata.

Dla chcących poczuć większą dawkę adrenaliny polecamy Park Aktywności. Tu działa tor saneczkowy, Park linowy z czterema trasami, wieża wspinaczkowa.  W pobliżu znajdują się punkty gastronomiczne, w których można uzupełnić spalone kalorie.

 

Zapraszamy serdecznie   

 

Red i fot. UM Jedlina-Zdrój

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja