Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Single Track to nowa atrakcja dla rowerzystów

Opublikowano: 09.10.2020

Single Track to nowa atrakcja dla rowerzystów 9 października br. Burmistrz Miasta Leszek Orpel uroczyście otworzył pierwszą w powiecie, a kolejną w Jedlinie - Zdroju atrakcję – treningowy tor rowerowy zwany Single Track. W uroczystości uczestniczył, m.in. Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Mirosław Potapowicz, Wójt Walimia Adam Hausman, radni Rady Miasta Jedliny – Zdroju i Powiatu Wałbrzyskiego.

     Ta jednokierunkowa ścieżka leśna przeznaczona jest dla amatorów mocnych wrażeń rowerowych. Tor o długości około 3,5 km składa się z trzech tras, oznakowanych w zależności od stopnia trudności na: niebiesko, czerwono i na czarno. Biegnie nad Promenadą Słoneczną w kierunku Parku Aktywności “Czarodziejska Góra”. Zawiera elementy do ćwiczeń techniki jazdy w formie dwóch pętli o szerokości od 1 do 1,2 m. Na zakrętach szerokość toru dochodzi nawet do 2 m i zawiera naturalne przeszkody, takie jak muldy, korzenie i kamienie. Wykonane zostały także banda z oparciem i  drewniane przeszkody, tzw. kładki.

     Trasy Single Tracka zaprojektował Pan Piotr Kurczab z firmy Bike Expert z Ząbkowic Śląskich.  Inwestycję wykonała firma LUC BUD Łukasz Pitura z Wałbrzycha``, a koszt budowy zamknął się kwotą około 166 tys. zł.

    

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja