Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Samoobsługowy Punkt Diagnostyczny dla uczestników Klubu Seniora

Opublikowano: 17.12.2020

Gmina Jedlina - Zdrój nie poprzestaje na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie zdalnej opieki medycznej. Po wprowadzeniu ,,Bransoletek Życia” poszerza ofertę w zakresie medycyny zdalnej poprzez zapewnienie komfortu swoim mieszkańcom – seniorom, ponieważ ta oferta skierowana jest do uczestników Klubu Seniora, który działa w nowo powstałym Centrum Usług Socjalnych.

Dzisiaj w Centrum Usług Socjalnych uruchomiony został Samoobsługowy Punkt Diagnostyczny Comarch. Jest to rozwiązanie, które niweluje niedogodności z jakimi  często się spotykamy : niedostępność lekarzy, przepełnione placówki medyczne, ograniczenia czasowe oraz wysokie koszty leczenia– mówi Burmistrz Jedliny - Zdroju Leszek Orpel .

Jedliński Punkt Diagnostyczny Comarch wyposażony jest w termometr, ciśnieniomierz, event EKG,  pulsoksymetr, wagę i stetoskop.  Urządzenia te umożliwiają proste i szybkie pomiary podstawowych parametrów życiowych i oparte są o aplikację dostępną na tablecie lub ekranie, przeprowadzającą diagnozowaną osobę przez wszystkie etapy aplikacji. Badania można wykonać samodzielnie - w trybie podstawowym lub przy asyście opiekuna czy pielęgniarki - w trybie rozszerzonym. Dane przesyłane są do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i tam poddawane są analizie. Interpretacja badania wraca do osoby diagnozowanej.

Sfinansowanie zakupu stacji diagnostycznej możliwe było dzięki współfinansowaniu projektu ze środków UE, realizowanego w partnerstwie z Fundacją Merkury z Wałbrzycha.

Punkt Diagnostyczny jest kolejnym produktem z zakresu zdalnej opieki medycznej. Przypominamy, że w Gminie funkcjonuje tzw. Teleopieka - program, który został nagrodzony  przez Ministerstwo Rozwoju w konkursie ,,Innowacyjny Samorząd”. To wyróżnienie w imieniu gminy odebrała Pani Joanna Fornalska-Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziś, dzięki znakomitej współpracy z firmą Comarch, Gmina otrzymała nieodpłatnie 16 nowych  zmodyfikowanych urządzeń, z których przez najbliższy rok będzie korzystało kolejnych 16 mieszkańców.  

Przedstawiciele firmy Comarch są mile zaskoczeni innowacyjnym podejściem gminy i nie ukrywają, że prężność naszych działań w tym zakresie jest imponująca i zasługuje na uznanie.  Podsumowując nasze zaangażowanie w realizację kolejnych, pomocnych i nowatorskich rozwiązań Pani Kamila Bień z firmy Comarch, podkreśliła, że Gmina Jedlina-Zdrój w 2021 roku stanie się dla Comarch ośrodkiem referencyjnym.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja