Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Aktywnie w Jedlinie-Zdroju

Opublikowano: 05.10.2021

W sobotę 2 października odbył się Piknik rowerowy pn. „Bike(owa) Jedlina”, który przyciągnął rowerzystów między innymi z Wrocławia, Wałbrzycha, Głuszycy czy Walimia. Mieli oni możliwość sprawdzenia uruchomionej w tym roku trasy „J1” w Jedlinie-Zdroju wyznaczonej w ramach „Rowerowej 500”, czyli wspólnego przedsięwzięcia Jedliny-Zdroju, Głuszycy i Walimia.

W tym roku wyznaczono około 500 kilometrów tras rowerowych o różnym stopniu trudności, aby wspierać turystykę rodzinną w naszym regionie. Na trasie „J1” zobaczymy między innymi zabytkowe obiekty kolejowe i Pałac Jedlinka, będziemy mogli skorzystać z atrakcji Kompleksu „Active Jedlina” oraz Parku Aktywności „Czarodziejska Góra”. Do dyspozycji naszych gości są również wypożyczalnie sprzętu, Miejsca Obsługi Rowerzystów i bezpłatne parkingi. Dla bardziej wymagających turystów wyznaczono około dziesięciu kilometrów tras single track.

Piknik, który odbył się przy Hotelu Jedlinka - obok wjazdu na single tracki -  obfitował w wiele atrakcji. Młodsi uczestnicy zdawali na kartę rowerową, zmierzyli się w zawodach „uphill”, czyli wjeździe pod górę na czas, uczyli się też trików na jednośladzie. Chętni, bez względu na wiek, mogli wziąć udział w kontrolnym przejeździe trasą „J1”. Nagrody rozlosowano wśród wszystkich startujących. Do powędrowały vouchery do Browaru Jedlinka, bony podarunkowe do sklepu z odzieżą dziecięcą, bilety na atrakcje „Czarodziejskiej Góry”, a także bidony z surowców wtórnych.  Browar Jedlinka przygotował także poczęstunek dla wszystkich, którzy brali udział w pikniku; serwowano ciepły chleb i kiełbaski z rożna.

 

Cieszymy się, że Piknik „Bike(owa) Jedlina” na trasie „Rowerowej 500” przyciągnął nie tylko naszych mieszkańców, ale również rowerzystów z innych miejscowości, a także całe rodziny.

 

Burmistrz Miasta Leszek Orpel zapowiedział, że w mieście planuje się uruchomienie kolejnych single tracków, co uatrakcyjni rowerowa mapę miasta i poszerzy ofertę dla rowerzystów.

row

rw

eow

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja