Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Spotkanie

Spotkanie z prezesami oraz przedstawicielami Jedlińskich Klubów Sportowych

Opublikowano: 13.03.2023

W ubiegłym tygodniu Burmistrz Miasta Leszek Orpel spotkał się z prezesami oraz przedstawicielami Jedlińskich Klubów Sportowych w celu omówienia zasad współpracy i uzgodnienia kalendarza wydarzeń sportowo – rekreacyjnych w roku bieżącym.

Ważnym elementem spotkania było omówienie zasad współpracy pomiędzy Centrum Kultury i szkołą podstawową. Rozmowy dotyczyły zajęć prowadzonych w szkole, udziału uczniów w zawodach sportowych, rozwijaniu pasji i umiejętności dzieci i młodzieży.

Dyrektor Centrum Kultury Pan Wiesław Zalas przedstawił kalendarz wydarzeń sportowych, wśród, których wymienić należy turnieje piłkarskie, turnieje gry w Petanque, zawody rowerowe i wspinaczkowe, gry w badmintona, festiwal biegowy, narciarstwo, gra w szachy, brydża, oraz powracający do kalendarza imprez festiwal terenoterapii.

W tym roku Festiwal Trenoterapii ma być wydarzeniem, które pokaże walory naszego miasta, gdzie można uprawiać różne dziedziny sportu i ma to być impreza o charakterze rekreacyjno-sportowym. Zorganizowane zostaną także Dni Sportu i szereg innych imprez sportowo – rekreacyjnych skierowanych zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Burmistrz Miasta poinformował o nowych inwestycjach, których budowa niebawem się rozpocznie, a mianowicie będzie to budowa Parku Wodnego, całorocznego grawitacyjnego toru saneczkowego, oraz miasteczka rowerowego.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Leszek Orpel podziękował Pani Prezes Beacie Urbaniak – Petanque Jedlina, Pani Prezes Grażynie Resiak z Uczniowskiego Klubu Sportowego oraz Panu Prezesowi Jackowi Żmudzie – KS „Zdrój”, a także Dyrektorowi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Panu Robertowi Hulewiczowi, nauczycielom lekcji wychowania fizycznego i wszystkim osobom zaangażowanym w działalność sportową za poświęcony czas i pracę, którą wykonują z dziećmi i młodzieżą z naszego jedlińskiego, sportowego miasta.

 

Red: K. Szemiel
Foto: UM

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja