Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Spotkanie z Policją

Spotkanie z Policją

Opublikowano: 14.03.2023

10 marca br. w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie Burmistrza Leszka Orpla z przedstawicielami Policji, pracownikami jednostek samorządowych oraz ze współpracującymi z Policją pracownikami Urzędu.

Burmistrz przedstawił nowo powołanego Komendanta Komisariatu Policji w Głuszycy asp. szt. Wojciecha Gabrysiaka i Zastępcę Komendanta pod kom. Piotra Lipińskiego. Ze strony Policji w spotkaniu uczestniczył także Komendant Miejski Policji nadkom. Krzysztof Lewandowski i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu podinsp. Rafał Klimczak.

Podczas spotkania rozmawiano na temat dalszej współpracy w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.  Poruszonych zostało wiele tematów, m.in. problemów występujących w szkole związanych z narkotykami, papierosami i alkoholem. Problemów związanych z przemocą w rodzinie, ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, z parkowaniem np. przy wejściu głównym do szkoły podstawowej i w okolicach „Żabki”. Wskazywano także na pojawiające się „dzikie wysypiska śmieci”, zaśmiecanie „Promenady” i wielu innych miejsc na terenie miasta.

Uczestnicy spotkania prosili o zwrócenie szczególnej uwagi na kierowców przekraczających prędkość, przede wszystkim na ul. Piastowskiej, Wałbrzyskiej i w okolicach Placu Zdrojowego.  Rozmawiano także na temat bezpieczeństwa na placach zabaw, a przede wszystkim na temat konieczności prowadzenia wzmożonych kontroli na placu zabaw przy ul. Długiej i przy ul. Moniuszki.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Miasta podziękował za dotychczasowa współpracę i poprosiłby Policja podejmowała interwencję nawet w małych, prozaicznych sprawach, które dla naszego miasta są ważne i istotne.

 

Red: K. Szemiel
Foto: UM

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja