Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

ODPRACUJ DŁUG WOBEC MIASTA

ODPRACUJ DŁUG WOBEC MIASTA

Opublikowano: 17.03.2023

          Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój przypomina, że w celu ułatwienia dłużnikom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, spłaty zadłużenia z tytułu użytkowania komunalnych lokali mieszkalnych, umożliwia się odpracowanie zaległości czynszowych.

  Aby skorzystać z możliwości odpracowania należy złożyć wniosek o umożliwienie spłaty zadłużenia w formie spełnienia świadczenia rzeczowego i podpisać umowę. Jednak możliwość odpracowania zadłużenia nie jest alternatywą do płacenia czynszu, lecz ma na celu ułatwienie spłaty zobowiązań czynszowych dłużnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Stawka za wykonanie prac w ramach odpracowania zadłużenia została wprowadzona Zarządzeniem Burmistrza Miasta Jedlina-Zdrój Nr 61/2011 z dnia 12 września 2011r. ze zmianami, Programu dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej w celu umożliwienia spłaty zadłużenia wobec Gminy Jedlina-Zdrój.

Zakres świadczeń jest szeroki. Można wykonywać np. prace porządkowe przy utrzymaniu czystości, jak np. zamiatanie chodników, mycie okien, drzwi czy też innych wspólnych elementów nieruchomości. Porządkowanie np. piwnic, strychów, klatek schodowych czy też lokali po eksmisji czy remontach. W okresie wiosenno-letnim nie brakuje pracy przy grabieniu, plewieniu i wszelkich pracach ogrodniczych. W zakresie świadczeń są też drobne prace remontowe, malarskie, czy też murarskie.

O odpracowanie zadłużenia może ubiegać się każda pełnoletnia osoba korzystająca z lokalu mieszkalnego. Istnieje również możliwość rodzinnego odpracowania długu. W praktyce oznacza to, że odpowiedzialne za zadłużenie dzieci mogą odpracować swój dług razem z rodzicami.

           Osoby zainteresowane tą formą pomocy w uregulowaniu zaległości czynszowych, prosimy o wypełnienie i złożenie wniosku w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta pok. nr 4.

 Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać pod nr telefonu 74 851 09 58.

Sprzątanie

Poniżej wniosek do pobrania:

Pobierz plik

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja