Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Zapraszamy do wspólnego świętowania

Opublikowano: 07.11.2023

Serdecznie zapraszamy na oficjalne obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz piknik rodzinny na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Kłodzkiej/Sportowej gdzie zostanie uruchomione plenerowe lodowisko.

W tym roku oficjalne uroczystości przy Obelisku Miejskim i pomniku Józefa Piłsudskiego na Skwerze Wolności w Jedlinie-Zdroju rozpoczną się o godzinie 15.00. Po tradycyjnym złożeniu kwiatów odbędą się dwa występy artystyczne. Program muzyczno-poetycki wykonają uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka, a następnie będzie można pośpiewać pieśni patriotyczne z sekcją muzyczną Centrum Kultury pod kierunkiem Zbigniewa Szałko.

Następnie zapraszamy na piknik rodzinny połączony z otwarciem lodowiska plenerowego na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active Jedlina” przy ul. Kłodzkiej/Sportowej.

Około godziny 16.30 Rewia Niepodległości na lodowisku plenerowym i ognisko. Wszyscy, którzy w ten dzień przyjdą przebrani będą jeździli za darmo.
Następnie o godz. 17.00 w zielonym namiocie wystąpi chór działający przy Centrum Kultury, prowadzony przez Bogdana Osowskiego (pieśni patriotyczne). W tym samym miejscu o godzinie. 17.30 Konkurs z nagrodami „Jedlina ma talent” (regulamin).
– Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów, lodowisko już jest zamontowane, trwa rozruch. Serdecznie zapraszam, do wspólnego świętowania odzyskania niepodległości – zachęca Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

11 listopada restauracje i kawiarnie na terenie miasta będą serwowały dodatkowe patriotyczne potrawy. Więcej informacji na stronie Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja