Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Zapraszamy do naszej szkoły i przedszkola

Opublikowano: 27.02.2024

Przedszkolaki i przyszli uczniowie mieli możliwość aktywnego zapoznania się z ofertą szkoły w Jedlinie-Zdroju. - Serdecznie zapraszamy dzieci nie tylko z naszego miasta, już niedługo podopieczni naszej placówki zyskają dodatkowe wygody - mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

Pod koniec lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. J. Korczaka w Jedlinie-Zdroju zorganizowano Dzień Otwarty. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, natomiast rodzice zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły. Przyszli uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w różnorodnych zabawach i zajęciach grupowych. Pod opieką nauczycieli wykonywali zadania na tablicy interaktywnej, bawili się na „Magicznym dywanie”, w salce sensorycznej oraz tworzyli pracę plastyczną.

W formie zabawy rozwiązywali łamigłówki matematyczne i poznali tajniki robotyki. Kolejną atrakcją tego dnia były zabawy w języku angielskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na sali gimnastycznej, gdzie trzeba było pokonać trasę z elementami wspinania. Najmłodsze dzieci pracowały z materiałem montessoriańskim.

- Obecnie zajęcia są prowadzone w dwóch obiektach, ale w najbliższym czasie chcemy przenieść szkołę do budynku przy ul. Jana Pawła 2. Koncepcja jest już gotowa. Chcemy zwiększyć ilość sal i specjalistycznych gabinetów, rozbudować salę gimnastyczną i oczywiście stworzyć dodatkowe ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Na razie ulepszamy stan techniczny budynku oraz przeprowadzamy prace termomodernizacyjne - mówi burmistrz Leszek Orpel. - Gorąco zachęcam rodziców do zapisywania dzieci do naszej placówki, panuje tu prawdziwie rodzinna atmosfera - dodaje.

Po przeniesieniu placówki do jednego obiektu zwolni się budynek przy ul. Słowackiego. Zgodnie z zamierzeniami władz w tym miejscu ma funkcjonować sala sportowo-widowiskowa na bazie istniejącej sali muzycznej. Już 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, odbędzie się tam koncert zespołu Dom o Zielonych Progach. Wstęp na imprezę jest bezpłatny - jest to kolejne wydarzenie w ramach obchodów 300-lecia istnienia uzdrowiska w Jedlinie-Zdroju. Więcej informacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jedlinie-Zdroju.

 

Foto: ZSP

Tagi:

szkoła,  jedlina,  Orpel,  rekrutacja,  przedszkole, 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja