Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Jedlina-Zdrój ma nowego skarbnika miasta

Opublikowano: 16.05.2024

Nowy rozdział finansowy strategii miasta! Skarbnikiem miasta - gotowym zmierzyć się z wyzwaniami i wprowadzić nowe inicjatywy - została Magdalena Przyszlak-Świerkowska.

Z dniem 7 maja 2024 objęto urząd burmistrza Jedliny-Zdroju, zastępując dotychczasową skarbnik miasta, Marzenę Wróbel, która została odwołana przez Radę Miasta poprzedniej kadencji na wniosek poprzedniego burmistrza.

 

Funkcja skarbnika jest kluczowa i niezbędna dla każdego miasta, dlatego zwrócono się do obecnej Rady Miasta z prośbą o zwołanie sesji nadzwyczajnej w celu powołania nowego skarbnika. Na to stanowisko rekomendowano Magdalenę Przyszlak-Świerkowską. Kandydatura została zaakceptowana, a radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę, mianując ją nowym skarbnikiem miasta Jedlina-Zdrój.

Magdalena Przyszlak-Świerkowska jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego (wydział prawa i administracji, kierunek administracja publiczna) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (studia podyplomowe z audytu w administracji publicznej i przedsiębiorstwach prywatnych). Posiada również Certyfikat Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej w Warszawie - Audytor Wewnętrzny.

Od 26 lat pracuje w finansach samorządowych, zajmując różne stanowiska w urzędzie gminy, w tym głównej księgowej szkoły oraz instytucji kultury.

Nowa Pani Skarbnik sprosta wszystkim wyzwaniom związanym z obecną sytuacją finansową miasta i wniesie nowe, pozytywne zmiany do wspólnoty.

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja