Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Pomóż Erykowi! Oddaj Tekstylia i elektrośmieci

Opublikowano: 05.06.2024

Od 10 do 21 czerwca mieszkańcy Jedliny – Zdroju będą mogli oddać tekstylia i elektryczne śmieci, a przy okazji wesprzeć 11-letniego Eryka Mystka w leczeniu i rehabilitacji. Kontener, do którego będzie można wrzucać zużyty sprzęt zostanie zlokalizowany przy ulicy Chrobrego 5. W zbiórkę włączyła się Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Mieszkańcy Jedliny-Zdroju będą mogli oddać zarówno małogabarytowe, jak i duże elektroodpady. Przyjmowane będą m.in. lodówki, pralki, telewizory, ale też komputery, laptopy, tostery, suszarki czy telefony komórkowe. W przypadku oddawania tekstyliów i odzieży, warto pamiętać by były one czyste i suche. 

Zbiórka pełna pomocy

Charytatywna zbiórka na leczenie Eryka to doskonała okazja dla mieszkańców Jedliny Zdroju do zrobienia porządków w swoim otoczeniu. Dzięki zbiórce zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recycling i Maya Victory. Tam, z elektroodpadów zostaną odzyskane m.in. aluminium, metale żelazne i nieżelazne czy szkło, co wpisuje się w gospodarkę obiegu zamkniętego. Za każdą tonę zebranych elektroodpadów i tekstyliów, Fundacja Odzyskaj Środowisko przekaże środki finansowe na leczenie i rehabilitację Eryka – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Wyprzedzić chorobę

Eryk Mystek jest zawodnikiem Akademii Piłkarskiej KS Zdrój Jedlina-Zdrój. U 11-latka zdiagnozowano wrodzoną polineuropatię ruchowo-czuciową. Chłopiec ma problemy z chodzeniem, cierpi na częste bóle nóg i głowy. Lekarze podejrzewają, że może cierpieć również na zespół Noonan, który charakteryzuje się m.in. niedoborem wzrostu, dlatego Eryk wymaga ciągłej rehabilitacji. Jego stan może poprawić specjalna mata medyczna, która ułatwia przywrócenie prawidłowego przepływu krwi w organizmie. Koszty leczenia przekraczają 50 tysięcy złotych.  

Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Jedlińska Werwa. 

 

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja