Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Pomóż Erykowi i Pozbądź się Elektrośmieci!

Opublikowano: 10.06.2024

Przypominamy od 10 do 21 czerwca mieszkańcy Jedliny-Zdroju będą mieli wyjątkową okazję, by wspomóc leczenie 11-letniego Eryka Mystka, oddając zużyte tekstylia oraz elektroodpady. ️ Kontener, do którego można wrzucać przedmioty, jest ustawiony przy ulicy Chrobrego 5. Akcję organizuje Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Zbiórka z Sercem 

To doskonała okazja, aby uporządkować swoje otoczenie! Można oddać zarówno małogabarytowe, jak i duże elektroodpady, takie jak lodówki, pralki, telewizory, komputery, laptopy, tostery, suszarki czy telefony komórkowe. Pamiętajmy, aby tekstylia i odzież były czyste i suche.

– Ta charytatywna zbiórka to nie tylko szansa na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy, ale także realna pomoc dla Eryka. Zużyty sprzęt trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recycling i Maya Victory, gdzie zostanie poddany recyklingowi. Dzięki temu odzyskamy surowce wtórne, takie jak aluminium, metale żelazne i nieżelazne czy szkło. Za każdą tonę zebranych elektroodpadów i tekstyliów Fundacja przekaże środki finansowe na leczenie i rehabilitację Eryka – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Eryk Potrzebuje Twojej Pomocy 

Eryk Mystek, zawodnik Akademii Piłkarskiej KS Zdrój Jedlina-Zdrój, zmaga się z wrodzoną polineuropatią ruchowo-czuciową. Choroba ta powoduje problemy z chodzeniem oraz częste bóle nóg i głowy. Lekarze podejrzewają również, że Eryk może cierpieć na zespół Noonan, który charakteryzuje się m.in. niedoborem wzrostu. Chłopiec potrzebuje stałej rehabilitacji oraz specjalnej maty medycznej, która poprawia przepływ krwi w organizmie. Koszty leczenia przekraczają 50 tysięcy złotych. 

Organizatorem tej szlachetnej akcji jest Stowarzyszenie Jedlińska Werwa. 

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja