Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Niewybuch na ul. Kłodzkiej: Interwencja służb

Opublikowano: 08.07.2024

Przy ul. Kłodzkiej 12 w gminie Jedlina-Zdrój odnaleziono niewybuch. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast przybyła policja, która zabezpieczyła teren wokół pocisku. Specjaliści z zespołu pirotechnicznego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dokonali wstępnej oceny, wskazując, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej.

Usunięciem niewybuchu zajmą się saperzy z jednostki wojskowej w Głogowie, specjalizującej się w neutralizacji niewybuchów i niewypałów z okresu II wojny światowej. Ich przyjazd na miejsce zdarzenia planowany jest w ciągu najbliższych godzin.

Przed przystąpieniem do usunięcia pocisku, specjaliści dokładnie przeanalizują jego stan techniczny oraz ewentualne zagrożenia. Taka procedura jest niezbędna, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno ekipie saperskiej, jak i mieszkańcom gminy. Pociski z okresu II wojny światowej, mimo upływu lat, nadal stanowią poważne zagrożenie. Korozja, na którą są narażone, zwiększa ryzyko przypadkowej detonacji.

Władze gminy przypominają, jak ważne jest natychmiastowe zgłaszanie wszelkich podejrzanych znalezisk odpowiednim służbom. Tylko szybka i profesjonalna interwencja może zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Dziękujemy za Państwa współpracę i zachowanie spokoju w tej sytuacji. 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja