Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Weekendowe, turystyczne przejazdy do Lubachowa

Opublikowano: 25.04.2018

Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój Leszek Orpel podpisał umową ze świdnickim MPK, na mocy której od 1 maja br. rusza turystyczna linia komunikacji międzygminnej nr 330. Kursy zostały zaplanowane w soboty, niedziele i święta, po trzy dziennie. Odbywać się będą przez letnie miesiące, obejmą całe wakacje, aż do końca września.

Na trasę wyjadą wyłącznie autobusy niskopodłogowe by ułatwić przejazd osobom niepełnosprawnym. Nowa linia przebiega przez dwa powiaty i cztery gminy.  Bilet w kwocie 2 zł będzie sprzedawany przez kierowcę i będzie ważny cały dzień na przejazd tam i z powrotem na trasie Jedlina-Zdrój - Lubachów. Istnieje możliwość dojazdu do przystanku w Świdnicy. W tym celu chętni będą mogli kupić miejski bilet strefowy u kierowcy, gdzie turystyczna linia 330 zamieni się w rejsową 30. Podróżni będą musieli mieć dwa bilety. Jeden bilet specjalny za 2 zł do Zagórza, a drugi, miejski, na strefę C, od Lubachowa do Świdnicy w cenie 3,50zł lub 3,80zł (u  kierowcy) - bilet normalny, a 2,10zł lub 2,30zł - bilet ulgowy dla rencistów, emerytów i młodzieży szkolnej.
 
Autobusy
 
Uruchomienie tego kursu, do którego Świdnickie MPK przymierzało się już w ubiegłym roku było możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy wszystkich włodarzy gmin i szczególnemu podejściu do potrzeb mieszkańców i turystów. To szansa na zapewnienie taniego dostępu do atrakcji turystycznych na terenie Jedliny-Zdrój, Jugowic, Zagórza, Lubachowa czy też  Świdnicy.
 
Rozkład do pobrania - tutaj 
 

, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [413.08 KB]

 
Rozkład linii
 
 
 
 
 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja