Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

I już za nami …

Opublikowano: 23.04.2018

W naszej szkole w dniach 18-20 kwietnia br. odbył się Egzamin gimnazjalny. To egzamin z którym mierzą się uczniowie na zakończenie jednego z etapów edukacyjnych - gimnazjum. 44 uczniów klas trzecich przez trzy dni rozwiązywało arkusze egzaminacyjne, sprawdzające ich wiedzę z trzech obszarów: części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego.

Egzamin z części humanistycznej został podzielony na dwa etapy. Najpierw,  o godz. 9, gimnazjaliści  rozwiązywali arkusz z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Następnie, o godz. 11, rozwiązywali zadania z zakresu języka polskiego. W kolejnym dniu pierwsza część dotyczyła przedmiotów przyrodniczych a druga matematyki. W ostatnim dniu uczniowie pisali test z języka niemieckiego bądź angielskiego w zakresie podstawowym  i rozszerzonym.

W  przerwie między częściami gimnazjaliści mogli chwilę odetchnąć przy herbacie i kanapkach przygotowanych przez rodziców zdających uczniów.Podczas rozmów z uczniami usłyszeliśmy, że testy nie były takie trudne więc teraz nie zostało nam nic innego jak trzymać kciuki za wyniki, które ogłoszone zostaną 15 czerwca. Po raz pierwszy uczniowie otrzymają indywidualny Login do swojego konta i będą mogli sobie sami sprawdzić wyniki egzaminu gimnazjalnego w serwisie OKE Wrocław.

 

 

Sporz. K.Lepis

Dodatkowe 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja