Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Bezpłatna wypożyczalnia rowerów elektrycznych dla mieszkańców Jedliny-Zdroju już otwarta !!!

Bezpłatna wypożyczalnia rowerów elektrycznych dla mieszkańców Jedliny-Zdroju już otwarta !!!

Opublikowano: 21.03.2018

W dniu dzisiejszym o godz. 12,00 nastąpiło uroczyste otwarcie bezpłatnej wypożyczalni rowerów elektrycznych, dla mieszkańców Jedliny-Zdroju, a także dla pracowników jednostek w ramach realizowanych obowiązków służbowych.Burmistrz Miasta poinformował, że jest to trzecia bezpłatna wypożyczalnia w naszym kraju, która po Świeradowie-Zdroju i Głuszycy została otwarta bezpłatnie dla jego mieszkańców.

Wypożyczalnia mieści się przy Urzędzie Miasta, ul. Poznańska 2.  Została przystosowana i wyposażona w sześć stanowisk dla 6 rowerów z napędem elektrycznym EcoBike X3. Rowery posiadają oświetlenie, błotniki, dzwonek i linki zabezpieczające. Oprócz fabrycznych numerów ramy i baterii, każdy rower został oznakowany niepowtarzalnym numerem identyfikacyjnym nadanym przez przedstawiciela Policji i znajduje się centralnej ewidencji pojazdów.
 
Zapowiadane wcześniej wydarzenie spotkało się z zainteresowaniem mieszkańców, którzy mimo śniegowego pierwszego dnia wiosny przyszli zobaczyć nowy sprzęt. Tuż po uroczystym przecięciu wstęgi przez Burmistrza Miasta i Przewodniczącą Rady Miasta  pierwsi chętni mięli okazję wypróbować sił na nowych rowerach z napędem elektrycznym. Burmistrz podkreśli, że rowery zostały zakupione z myślą o mieszkańcach naszego miasta, aby zachęcić ich do większej aktywności fizycznej, a także uatrakcyjnić sposób spędzania wolnego czasu. Zapowiedział też, że gdyby mieszkańcy zechcieli skorzystać z możliwości zakupu takiego roweru to gmina będzie szukała możliwości, by dofinansować zakup z dostępnych programów w zakresie ograniczenia niskiej emisji. Rowery elektryczne wraz z zabezpieczeniem są bezpłatnie wypożyczane pełnoletnim mieszkańcom miasta na  jedną dobę lub na weekend. Dla chętnych istnieje możliwość wypożyczenia kasku, a dla tych, którzy chcą dłużej cieszyć się jazdą także ładowarka, którą podłącza się do gniazda elektrycznego i ładuje akumulator.
 
Szczegółowy regulamin wypożyczalni znajduje się na stronie www.jedlinazdroj.eu w zakładce „Jedlińskie Elektrorowery”
 
Serdecznie zapraszamy !
 
Jak wypożyczyć rower

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja