Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Kolejny 5. Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój przeszedł do historii

Opublikowano: 26.05.2018

Nad organizacją tegorocznego biegu, który odbył się 13 maja, czuwało Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław przy współpracy Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Stowarzyszeniem "Biegaj w Jedlinie”.

Podobnie jak w roku ubiegłym sponsorem generalnym imprezy były Wodociągi Wałbrzych. Zawody odbyły się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jedliny-Zdroju Leszka Orpla. W oficjalnym otwarciu imprezy udział wzięli:  Burmistrz Miasta Głuszycy Roman Głód, Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Paweł Skrzywanek, Dyrektor Oddziału Banku PKO w Wałbrzychu Anna Plata oraz posłanka Klubu Parlamentarnego PO Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Każda edycja biegu cieszy się dużym zainteresowaniem, potwierdzeniem tego jest corocznie wyczerpany limit zgłoszeń. Trasa piątej edycji biegu została zmodyfikowana i wiodła przez najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich - Borową, liczącą 853 m n.p.m. Podobnie jak w latach poprzednich prowadziła też przez najdłuższy, liczący 1601 metrów tunel kolejowy w Polsce. Start i meta biegu zlokalizowane były na terenie Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej, natomiast limit czasu biegu ustalono na 4 godziny. Trasa licząca ponad 21 km była bardzo wymagająca.

Wszyscy uczestnicy  po ukończeniu biegu otrzymali wyjątkowe medale, paniom dodatkowo zostały wręczone róże. W kat. OPEN zwycięzcą okazał się Pavel Brydl z Trutnov’a z czasem 01:30:13, najszybszą kobietą była Natalia Bihun z Wrocławia z czasem 01:51:00. Szczegółowe wyniki biegu dostępne są na stronie internetowej www.biegajwjedlinie.eu. W kat. Jedlinianie pierwsze miejsca zajęli Katarzyna Chomiak oraz Robert Kubiak. Wszystkim gratulujemy ukończenia biegu.

Biegaczom, sponsorom, partnerom, harcerzom, wolontariuszom, kibicom i gościom bardzo dziękujemy za obecność i udział w tym wspaniałym wydarzeniu i zapraszamy za rok.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja