Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Remont Pokrzywianki zakończony.

Opublikowano: 12.10.2018

Zakończył się remont Pokrzywianki. W obecności Iwony Krawczyk - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Leszka Orpla - Burmistrza Jedliny-Zdroju, Romualda Wysockiego - zastępcy burmistrza, a także radnych, mieszkańców i przedsiębiorców funkcjonujących na tym obszarze nastąpiło oficjalne otwarcie Pokrzywianki.

W ramach remontu Pokrzywianka otrzymała nie tylko nową nawierzchnię. Została też poszerzona, wykonano odwodnienie, pojawiły się tak zwane "mijanki", a także spora liczba miejsc parkingowych, co jest niezwykle ważne, ponieważ ta droga prowadzi do jednej z największych atrakcji turystycznych naszego regionu - Góry Borowa z imponującą wieżą widokową. Ten punkt jest miejscem licznych wycieczek zarówno osób z naszego regionu jak i turystów z całej Polski. Właśnie ten wzmożony ruch turystyczny był bezpośrednim powodem podjęcia decyzji o remoncie Pokrzywianki.
 
Prace prowadzone były w ramach zadania pod nazwą "Kamieńsk - droga dojazdowa do gruntów rolnych - przebudowa drogi gminnej ul. Pokrzywianka". Wartość tego zadania wyniosła 706 356,82 zł. brutto. Na realizację zadania Gmina Jedlina-Zdrój otrzymała dofinansowanie w wysokości 175 350 zł. z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja