Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Ponad milion złotych na przebudowę dróg.

Opublikowano: 16.10.2018

Gmina Jedlina-Zdrój pozyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na zadanie pod nazwą "Przebudowa dróg gminnych: ul. Łąkowa, zjazd do tartaku, ul. Zbigniewa Herberta, ul. Górnicza, ul. Wałbrzyska w Jedlinie-Zdroju".

Realizacja zadania zdecydowanie poprawi komunikację mieszkańcom i przedsiębiorcom do miejsc będących centrami społeczno-kulturalnymi, zlokalizowanych w poszczególnych częściach Jedliny-Zdroju, a także ułatwi korzystanie z infrastruktury miejskiej mieszkańcom Jedliny-Zdroju poprzez podniesienie standardów dróg, co spowoduje nie tylko poprawę bezpieczeństwa i upłynnienie ruchu w kluczowych punktach miejscowości, ale też ułatwi dostęp do obiektów użyteczności publicznej, takich jak na przykład szkoły czy centra przesiadkowe. Nie bez znaczenia jest również poprawa dostępności do oferty usług turystycznych skierowanych do odwiedzających nasze miasto turystów i kuracjuszy oraz zwiększy potencjał turystyczny miasta uzdrowiskowego jakim jest Jedlina-Zdrój. Możliwości rozwojowe gminy to między innymi rozwój turystyki, gastronomii, hoteli, pensjonatów, handlu. W celu sprostania powyższym wymaganiom oraz w celu poprawy komunikacji lokalnej społeczności i przedsiębiorców niezbędne są inwestycje w infrastrukturę drogową.

Warto poznać szczegóły dotyczące ulic wytypowanych do przebudowy. Ulica Zbigniewa Herberta zlokalizowana jest niespełna 500 metrów od drogi wojewódzkiej nr 381, natomiast ul. Górnicza, ul. Łąkowa i droga tzw. zjazd do tartaku łączą się z drogą wojewódzką nr 381 relacji Wałbrzych-Kłodzko, która przebiega nie tylko przez takie centra gospodarcze jak Wałbrzych i Kłodzko, ale również przez miejscowości o walorach społeczno-kulturalnych, takich jak Jedlina-Zdrój i Głuszyca. Na terenie Jedliny-Zdroju, przy drodze wojewódzkiej nr 381 zlokalizowane są tereny inwestycyjne, głównie dla usług i usług okołoturystycznych, a także Kompleks Sportowo-Rekreacyjny, w tym boiska do gry w piłkę nożną, boisko do petanque, bieżnia, skatepark, siłownia terenowa i pumptrack - tor do jazdy rowerem oraz Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka.

Z kolei ulica Wałbrzyska prowadzi bezpośrednio do centrum uzdrowiska Jedliny-Zdroju, gdzie znajduje się Szpital Uzdrowiskowy oraz Zakład Przyrodoleczniczy oraz usytuowane są liczne atrakcje kulturalne i turystyczne: park linowy z całorocznym torem saneczkowym i wyciągiem narciarskim, wieża wspinaczkowa, kort tenisowy. Ul. Wałbrzyska krzyżuje się bezpośrednio z drogą powiatową nr 3360D, która  z kolei stanowi połączenie z Wałbrzychem. Wałbrzych jest miejscowością rozwijającą się gospodarczo, a co za tym idzie jest miejscem pracy dla wielu mieszkańców Jedliny-Zdroju. Z kolei Jedlina-Zdrój ze swoimi walorami rekreacyjnymi, turystycznymi i przyrodniczymi jest ośrodkiem rekreacyjnym i zapleczem dla mieszkańców Wałbrzycha. Zadanie będzie realizowało Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Jego wartość wynosi ponad 1 095 000 zł., natomiast kwota dofinansowania to 800 000 zł. Prace mają zostać wykonane do końca bieżącego roku.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja