Będzie kolejny punkt widokowy w Jedlinie-Zdroju. | Jedlina Zdrój
Jesteś na: Aktualności Będzie kolejny punkt widokowy w...

Aktualności

Będzie kolejny punkt widokowy w Jedlinie-Zdroju.

Będzie kolejny punkt widokowy w Jedlinie-Zdroju.

opublikowano: 18.10.2018 W naszym mieście powstanie kolejny, ciekawy punkt widokowy. Będzie nim wieża remontowanego kościoła przy ulicy Jana Pawła II, którą Miasto Jedlina-Zdrój może dysponować na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Burmistrzem Leszkiem Orplem a Ks. Prałatem Ryszardem Urygą – proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Jedlinie-Zdroju.
Kościół przy ulicy Jana Pawła II to zabytkowy obiekt, posiadający duże znaczenie zarówno dla miejscowej parafii jak i dla szeroko pojętej architektury miasta. Szacunkowy koszt wyremontowania kościelnej wieży wraz ze schodami i emporami i udostępnienie jej jako wieży widokowej wynosi 615 163,57 zł. Gmina Jedlina-Zdrój złożyła wniosek konkursowy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu o pomoc na operacje typu "Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego" w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Rozstrzygnięcie tego konkursu okazało się korzystne dla naszego miasta. Gmina Jedlina-Zdrój otrzymała dofinansowanie w wysokości 391 428 złotych. Promesę na przekazanie środków wręczyła Burmistrzowi Leszkowi Orplowi Iwona Krawczyk - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Dzięki temu możliwe będzie wsparcie obiektu zabytkowego i wykorzystanie go do promowania regionu i wydarzeń kulturalnych. Warto zaznaczyć, że planowana wieża widokowa będzie nie lada atrakcją zarówno dla mieszkańców naszego miasta jak i dla licznie odwiedzających Jedlinę-Zdrój turystów, ponieważ pozwoli zobaczyć rozległą panoramę miasta z innej, niecodziennej perspektywy.
Powrót
Oferta Inwestycyjna
Galeria
Kalendarz imprez