Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Będzie kolejny punkt widokowy w Jedlinie-Zdroju.

Opublikowano: 18.10.2018

W naszym mieście powstanie kolejny, ciekawy punkt widokowy. Będzie nim wieża remontowanego kościoła przy ulicy Jana Pawła II, którą Miasto Jedlina-Zdrój może dysponować na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Burmistrzem Leszkiem Orplem a Ks. Prałatem Ryszardem Urygą – proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Jedlinie-Zdroju.

Kościół przy ulicy Jana Pawła II to zabytkowy obiekt, posiadający duże znaczenie zarówno dla miejscowej parafii jak i dla szeroko pojętej architektury miasta. Szacunkowy koszt wyremontowania kościelnej wieży wraz ze schodami i emporami i udostępnienie jej jako wieży widokowej wynosi 615 163,57 zł. Gmina Jedlina-Zdrój złożyła wniosek konkursowy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu o pomoc na operacje typu "Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego" w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Rozstrzygnięcie tego konkursu okazało się korzystne dla naszego miasta. Gmina Jedlina-Zdrój otrzymała dofinansowanie w wysokości 391 428 złotych. Promesę na przekazanie środków wręczyła Burmistrzowi Leszkowi Orplowi Iwona Krawczyk - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Dzięki temu możliwe będzie wsparcie obiektu zabytkowego i wykorzystanie go do promowania regionu i wydarzeń kulturalnych. Warto zaznaczyć, że planowana wieża widokowa będzie nie lada atrakcją zarówno dla mieszkańców naszego miasta jak i dla licznie odwiedzających Jedlinę-Zdrój turystów, ponieważ pozwoli zobaczyć rozległą panoramę miasta z innej, niecodziennej perspektywy.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja