Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Koncert Trzech Kultur - Gaude Mater Polonia.

Opublikowano: 20.10.2018

W zabytkowym, odrestaurowanym kościele przy ulicy Jana Pawła II odbył się koncert zespołu Spirituals Singers Band. Zespół wystąpił w ramach jednego z ważniejszych cyklicznych wydarzeń, które są organizowane w naszym mieście: w ramach Koncertu Trzech Kultur, którego głównym zadaniem jest ukazywanie i poznawanie poprzez muzykę bogactwa kulturowego. Koncert Trzech Kultur organizuje Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju

Tegoroczna edycja Koncertu Trzech Kultur, ze względu na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, nosiła nazwę Gaude Mater Polonia i stanowiła niejako  historyczną podróżą przez polską muzykę patriotyczną: od najstarszych, chorałowych jak „Bogurodzica” poprzez pieśni legionowe po powstańcze, jak choćby „Pałacyk Michla” czy „Hej Chłopcy, Bagnet na Broń”, a także współczesne pozycje jak „Gdzie te kwiaty z tamtych lat?”. Wszystkie aranżacje utworów w repertuarze koncertowym zespołu są dziełem Włodzimierza Szomańskiego.
 
Zespół Spirituals Singers Band powstał w 1978 roku we Wrocławiu z inicjatywy Włodzimierza Szomańskiego - kompozytora i aranżera. Jest najdłużej istniejącym zespołem wokalnym w Polsce, specjalizującym się w wykonaniach a cappella pieśni negro spirituals, gospels, traditional jazz, evergreens, kolęd, pieśni patriotycznych i wielkich dzieł religijnych oratoryjno-kantatowych, a także muzyki rozrywkowej. Efektem 40 lat działalności zespołu są tysiące koncertów w kraju i za granicą, liczne programy TVP i PR, a także znacząca dyskografia, obejmująca trzynaście albumów i wiele cennych, prestiżowych nagród.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja