Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Ciekawe zajęcia w Miejskiej Bibliotece w Jedlinie-Zdroju.

Opublikowano: 19.11.2018

W mieszczącej się w budynku Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju Miejskiej Bibliotece odbywa się szereg ciekawych zajęć i projektów, skierowanych zarówno do najmłodszych, nieco starszych i tych całkiem dorosłych czytelników. Są to między innymi zajęcia czytelnicze, zajęcia plastyczne i ciekawe spotkania autorskie.

Warto w tym miejscu wymienić projekt „CZYTAMY DZIECIOM W BIBLIOTECE – AKADEMIA PLASTYCZNA”. Podczas ostatnich zajęć z okazji święta 11 listopada – Dnia Niepodległości oraz 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przedszkolaki wysłuchały fragmentów książki „POLSKIE SYMBOLE” Dariusza Grochali. W części manualnej zajęć dzieci z powycinanych elementów wykonywały kotyliony, symbolizujące barwy narodowe. Drugi temat zajęć dotyczył Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji przedszkolaki segregowały układankę z wizerunkiem artykułów spożywczych na produkty zdrowe i te, których należy się wystrzegać. Polecamy książki z serii „DBAM O ZDROWIE – HIGIENA, AKTYWNOŚĆ, ODŻYWIANIE”.

Natomiast w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jedlinie-Zdroju w dniu 18 października zorganizowane zostało spotkanie autorskie – slajdowisko - „PIERWSZY KROK DO ORIENTU” z barwnym zapisem podróży po północnych i centralnych regionach Turcji. Odbiorcami spotkania były najstarsze klasy szkoły podstawowej oraz ostatnia klasa gimnazjum. Spotkanie stanowiło nie tylko przemyślany i wielowymiarowy opis trwającej miesiąc podróży po wyjątkowym kraju, ale także jego fascynujący portret. O podróży opowiadał Leszek Szczasny - politolog, filozof, społecznik, a zarazem fotograf zauroczony Turkami, pokazujący przede wszystkim rytm ich codziennego życia.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja