Inauguracyjna Sesja Rady Miasta. | Jedlina Zdrój
Jesteś na: Aktualności Inauguracyjna Sesja Rady Miasta.

Aktualności

Inauguracyjna Sesja Rady Miasta.

Inauguracyjna Sesja Rady Miasta.

opublikowano: 22.11.2018 W sali widowiskowej Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju odbyła się inauguracyjna Sesja Rady Miasta. Burmistrz Jedliny i Radni Rady Miasta złożyli ślubowanie, wybrano też przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miasta.
Przypomnijmy: w wyborach samorządowych, które odbyły się 21 października br. w naszym mieście na stanowisko burmistrza kandydowały trzy osoby. Leszek Orpel, który dotychczas obejmował to stanowisko, zapewnił sobie wygraną już w pierwszej turze, zdobywając 1206 głosów, co stanowiło 58,40 procenta ogółu oddanych głosów. Ponadto w nowej Radzie Miasta znalazło się 15 Radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Leszka Orpla "Nasze Miasto".
 
Podczas wczorajszej sesji inauguracyjnej burmistrz Leszek Orpel wygłosił expose, w którym dziękował wyborcom i współpracownikom, przypomniał też 5 punktów stanowiących filary programu wyborczego, z zaznaczeniem, że dołoży wszelkich starań, aby te punkty zostały zrealizowane. Nie zabrakło kwiatów, gratulacji, które składali między innymi: prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, burmistrz Głuszycy Roman Głód i prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Paweł Skrzywanek.
 
W wyniku tajnego głosowania przewodniczącą Rady Miasta została Maria Drapich, sprawująca w poprzedniej kadencji tę funkcję, a wiceprzewodniczącym Marek Resiak. W składzie Rady Miasta ponadto znaleźli się:  Przemysław  Klimek, Marek Ilczuk, Sławomir Łysień, Grażyna Marcinów, Janina Malecha, Robert Kubiak, Katarzyna Biziewska, Katarzyna Flis, Zygmunt Żyłak, Urszula Węcłąwik, Monika Świderska, Henryk Zieliński i Kamila Hrabia.
Powrót
Oferta Inwestycyjna
Galeria
Kalendarz imprez