Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Jedlińskie Spotkanie Opłatkowe.

Opublikowano: 19.12.2018

18 grudnia w Hali Sportowej przy ulicy Słowackiego 5 odbyło się uroczyste Spotkanie Opłatkowe z udziałem Burmistrza Jedliny-Zdroju Leszka Orpla, Jego Ekscelencji Ignacego Deca – Biskupa Świdnickiego, przedstawicieli Rady Miasta, Urzędu Miasta, Centrum Kultury, duchowieństwa, placówek oświatowych, Uzdrowiska Szczawno-Jedlina i oczywiście naszych Mieszkańców.

Spotkanie rozpoczęło się kolędami, śpiewanymi przez jedlińskie dzieci. Następnie Katarzyna Lepis - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka powitała zebranych gości i zapowiedziała występy artystyczne i jasełka w wykonaniu jedlińskich uczniów. Publiczności zaprezentowali się też uczestnicy Jedlińskiej Szkoły Talentów, zachęcając do wspólnego śpiewania kolęd. Po występach przyszedł czas na życzenia, które złożyli zebranym Burmistrz Leszek Orpel i JE Ksiądz Biskup Ignacy Dec, który opowiadał między innymi o swojej podróży do Betlejem i o swoim dzieciństwie. Ksiądz Ryszard Uryga - proboszcz Parafii p.w. Trójcy Świętej odczytał fragment Ewangelii, a Ksiądz Biskup Ignacy Dec poświęcił opłatek, którym następnie wszyscy się dzielili. 
 
Jedlińskie Spotkanie Opłatkowe, życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i świąteczny poczęstunek, zawierający zarówno tradycyjne, świąteczne potrawy jak i szeroki wybór wspaniałych ciast, poprzedziła Msza Święta, która została odprawiona w Kościele p.w. Trójcy Świętej. Mszę Świętą koncelebrował JE Ks. Bp. Ignacy Dec – Biskup Świdnicki.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja