Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Remont dróg zakończony.

Opublikowano: 21.12.2018

Zakończył się remont kilku odcinków dróg w naszym mieście. Prace prowadzone były w ramach projektu o nazwie "Przebudowa dróg gminnych: ul. Łąkowa, zjazd do tartaku, ul. Zbigniewa Herberta, ul. Górnicza, ul. Wałbrzyska w Jedlinie-Zdroju".

Celem prowadzonych prac była poprawa komunikacji do miejsc będących centrami społeczno-kulturalnymi, zlokalizowanych w poszczególnych częściach Jedliny-Zdroju, a także ułatwienie korzystania z infrastruktury miejskiej mieszkańcom Jedliny-Zdroju poprzez podniesienie standardów dróg. Efektem prac jest poprawa bezpieczeństwa i upłynnienie ruchu w kluczowych punktach miejscowości, a także ułatwienie dostępu do obiektów użyteczności publicznej, takich jak na przykład szkoły czy centra przesiadkowe.
 
Istotna jest również poprawa dostępności do oferty usług turystycznych, skierowanych do odwiedzających nasze miasto turystów i kuracjuszy oraz zwiększenie potencjału turystycznego naszego miasta. Zadanie realizowane było w ramach dofinansowania z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Dofinansowanie w formie dotacji pochodziło z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wartość całego zadania wyniosła 1 093 038,01 zł., natomiast kwota udzielonej dotacji wyniosła 788 436 zł.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja