Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Spotkanie członków Stowarzyszenia Miłośników Jedliny-Zdroju.

Opublikowano: 22.02.2019

W Pawilonie Zdrojowym odbyło się uroczyste spotkanie członków Stowarzyszenia Miłośników Jedliny-Zdroju.

Przypomnijmy: Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju rozpoczęło swoją działalność 23 listopada 2003 roku. Wśród głównych działań Stowarzyszenia należy wymienić działanie na rzecz rozwoju miasta, propagowanie walorów Jedliny-Zdroju, dokumentowanie i propagowanie historii miasta, prowadzenie działań oświatowych, kulturalnych, artystycznych, sportowych, rekreacyjnych, integrowanie różnych środowisk społecznych wokół zagadnień dotyczących miasta i kreowanie postaw patriotycznych oraz zasad moralnych i etycznych.
 
Warto zaznaczyć, że Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju, którego prezesem jest Romuald Wysocki, aktywnie współuczestniczy w organizacji wielu ważnych wydarzeń, takich jak między innymi Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, Dolnośląski Festiwal Zupy, Koncert Trzech Kultur, czy Bal Charytatywny, z którego dochód przeznaczany jest na stypendia dla jedlińskich uczniów. Zapewne nie każdy wie, że obecny Herb Miasta Jedlina-Zdrój również zawdzięczamy Stowarzyszeniu Miłośników Jedliny-Zdroju.
 
Podczas spotkania, które rozpoczęło się minutą ciszy ku pamięci Stanisława Michalika - członka Stowarzyszenia, który odszedł w ubiegłym roku, nowo przyjęci w szeregi Stowarzyszenia członkowie otrzymali oficjalne znaczki, a osoby indywidualne i instytucje, które wspomagają Stowarzyszenie - podziękowania i upominki. Odbyło się też otwarcie wystawy fotograficznej, ukazującej piękno zarówno samej Jedliny jak i jej okolic, były występy artystyczne, symboliczna lampka wina i rozmowy na temat planowanych działań i kierunków rozwoju. Odczytano też list Burmistrza Leszka Orpla, skierowany do członków Stowarzyszenia.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja