Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Jak radzić sobie w kwestiach prawnych życia codziennego?

Opublikowano: 22.02.2019

W piątek 1 marca o godzinie 16:00 w Centrum Kultury przy ul. Piastowskiej 13 odbędzie się prelekcja "Prawo w praktyce – jak samodzielnie radzić sobie w kwestiach prawnych życia codziennego".

Z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców Burmistrz Miasta przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Niezależnego Forum Doradczo-Szkoleniowego zaprasza MIESZKANCÓW JEDLINY-ZDRÓJ na cykl spotkań ,,Prawo w praktyce- jak samodzielnie radzić sobie w kwestiach prawnych życia codziennego. Pierwsze spotkanie już 1 marca (piątek) od godz.16:00 do 18:00 w sali Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju przy ul. Piastowskiej 13.

Prowadzący spotkanie Zespół Prawny jest otwarty na propozycje słuchaczy/mieszkańców co do dalszej tematyki spotkań. W trakcie spotkania przeprowadzony zostanie również sondaż co do zapotrzebowania na punkt nieodpłatnych porad prawnych w naszej gminie.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na zainteresowanie ofertą, która jest odpowiedzią na zgłaszane przez Państwa zapotrzebowanie w tej tematyce.

Dla wszystkich mieszkańców wstęp wolny!
 
Wśród poruszanych zagadnień znajdą się: prawo spadkowe, prawa konsumenta, umowa sprzedaży i wynikające z niej prawa  i obowiązki (gwarancja i rękojmia), regulacje prawne wynikające z tzw. ustawy antylichwiarskiej. W ramach spotkania odbędzie się przedstawienie podstawowych procedur sądowych i administracyjnych z naciskiem na pojęcia: właściwości miejscowej  i rzeczowej organu/sądu, instancyjności postępowania,  prawa do odwołania od wyroku/decyzji  administracyjnej, terminu itp. 
 
 

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja