Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Ruszyły prace w kościele przy ul. Jana Pawła II.

Opublikowano: 25.02.2019

Zgodnie z planem rozpoczęły się prace remontowo-budowlane w kościele przy ulicy Jana Pawła II. Już we wrześniu zarówno mieszkańcy jak i kuracjusze, turyści i odwiedzający Jedlinę-Zdrój goście będą mogli podziwiać nasze miasto z nieco innej, ciekawej perspektywy, ponieważ na wyremontowanej kościelnej wieży powstanie punkt widokowy.

Gmina Jedlina-Zdrój otrzymała na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całkowity koszt zadania, którego nazwa brzmi: „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego. Odbudowa wieży kościelnej przy ul. Jana Pawła II w m. Jedlina-Zdrój – udostępnienie w celach turystycznych” to 615 163,57 złotych, natomiast kwota dofinansowania wyniosła 391 428,00  złotych.
 
Powstanie kolejnego, interesującego punktu widokowego na terenie Gminy Jedlina-Zdrój z pewnością przyczyni się do jeszcze większego uatrakcyjnienia naszej miejscowości w oczach turystów. Warto zaznaczyć, że w ramach prowadzonych prac wyremontowana zostanie nie tylko kościelna wieża, ale również empory i chór. Dzięki temu na terenie kościoła powstanie nowa przestrzeń służąca celom edukacyjnym, kulturalnym i promocyjnym regionu. Będą tam organizowane wystawy, koncerty i wernisaże.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja