Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

"Jadłodzielnia" w Jedlinie już działa.

Opublikowano: 20.03.2019

W Jedlinie-Zdroju została dzisiaj otwarta "Jadłodzielnia". Warto podkreślić, że jest to pierwsza "Jadłodzielnia" na terenie Powiatu Wałbrzyskiego. Uruchomienie w naszym mieście "Jadłodzielni" to inicjatywa Ośrodka Pomocy Społecznej, poparta ochoczo przez Urząd Miasta.

Jedlińska "Jadłodzielnia" znajduje się przy ulicy Piastowskiej 12 przy sklepie "Kupiec". Punkt ten powstał z myślą o tym, aby nie marnować żywności, tylko się nią dzielić. Każdy może w niej zostawić żywność, której nie potrzebuje (zwracając oczywiście baczną uwagę na termin przydatności do spożycia), a każdy potrzebujący może z "Jadłodzielni" wziąć te produkty, które są mu potrzebne. Oprócz nadwyżek żywnościowych pochodzących ze sklepów, produktów zakupionych i nie spożytkowanych w "Jadłodzieli" można też zostawić potrawy przygotowane w domu - na przykład zupy czy dżemy. Muszą być one jednak dokładnie opisane z uwzględnieniem daty przydatności do spożycia. Szczegółowy regulamin opisujący co można zostawić, a czego umieszczać tam nie można znajduje się w "Jadłodzielni".
 
 - Jak przystało na Jedlinian obserwujemy dobre praktyki w Polsce i w całej Europie. Pani kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej natchnęła nas ideą, żeby w naszym miasteczku także zbudować "Jadłodzielnię". Przy pomocy wielu przedsiębiorców, którzy pomogli zbudować i wyposażyć ten punkt udało się uruchomić "Jadłodzielnię". Idea tego przedsięwzięcia jest taka, żeby nie marnować pożywienia. W naszym społeczeństwie jest wiele osób, które mają się czym dzielić i jest bez wątpienia wiele osób, które potrzebują takiej pomocy. Pracownicy Opieki Społecznej będą dbali o to, żeby ta żywność była właściwa, zgodna z regulaminem - powiedział Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja