Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Jedlina-Zdrój dołącza do Mieszkania Plus na Dolnym Śląsku.

Opublikowano: 22.03.2019

W Jedlinie-Zdroju powstaną 42 mieszkania w standardzie „pod klucz” o średnim metrażu 52 mkw. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to I kwartał 2020 roku.

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Jedlinie-Zdroju zostanie zrealizowana na działce w rejonie ul. Andersa. Zgodnie z przygotowaną koncepcją, wybudowany zostanie 4-kondygnacyjny blok, w którym powstaną 42 mieszkania – od 25-metrowych kawalerek do 4-pokojowych lokali o średniej powierzchni niespełna 76 metrów kwadratowych.
 
- Mieszkanie Plus w Jedlinie-Zdrój to nasza kolejna inwestycja w województwie dolnośląskim. Doskonała lokalizacja przyszłej inwestycji zapewni jej przyszłym mieszkańcom wszystko co niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb. Chcemy dawać atrakcyjną alternatywę dla wszystkich rodzin – bez względu na wielkość zamieszkiwanego przez nich miasta i dlatego z taką samą powagą traktujemy inwestycje w dużych miastach jak Wrocław, ale i mniejszych jak Oława czy Jedlina-Zdrój – mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości.
 
Teren, na którym będzie realizowana inwestycja jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo – usługowych. W promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane najważniejsze usługi jak zespół szkolno-przedszkolny a w przyszłości także żłobek, sklepy spożywcze, placówki usługowe, apteka, place zabaw dla dzieci, siłownie terenowe oraz centrum przesiadkowe - wkrótce rozbudowane o nowy przystanek kolejowy na remontowanej linii Jedlina-Zdrój – Świdnica. W pobliżu planowanego przedsięwzięcia znajduje się Kompleks Activ – idealne miejsce do spędzania wolnego czasu dla całych rodzin zarówno aktywnych fizycznie jak i tych korzystających z licznych tras spacerowych - zalety usytuowania przyszłej inwestycji wymienia Leszek Orpel, burmistrz miasta Jedlina-Zdrój
 
Dzięki programowi Mieszkanie Plus w Jedlinie-Zdrój powstaną 42 nowe mieszkania, co znacznie wzbogaci dotychczasową ofertę oraz zmniejszy deficyt mieszkaniowy. Realizacja nowej inwestycji wpłynie na poprawę dostępności mieszkań na lokalnym rynku, co ma szczególne znaczenie dla osób, które znajdują zatrudnienie na terenie miasta, a także zamierzają osiedlić się na terenie miasta
 
Dolny Śląsk wysuwa się na prowadzenie w realizacji programu Mieszkanie Plus. We Wrocławiu rozstrzygnięto już 3 konkursy architektoniczne dla działek przy ul. Hermanowskiej, Białowieskiej oraz Kolejowej, na których łącznie może powstać ponad 1,5 tys. mieszkań. Z kolei w Wałbrzychu został przeprowadzony  nabór na 192 lokale. Na początku lutego PFR Nieruchomości S.A zawarła umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu. Powstanie tam ok. 220 mieszkań w 5-ciu budynkach. Zakładany termin rozpoczęcia prac budowlanych to przełom 2019/2020 roku. Z kolei pod koniec lutego przyznana została także pozytywna decyzja o budowie 144 mieszkań w Oławie.
 
Mieszkanie Plus to zbiór działań podejmowanych przez rząd, zmierzającym do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania. PFR Nieruchomości, który komercyjne realizuje program Mieszkanie Plus, inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe – zarówno w małych, jak i dużych miastach.
 
W ramach programu Mieszkanie Plus oddano już do użytkowania 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu bieżącego roku najemcy wprowadzą się do 172 Mieszkań Plus w Gdyni. Trwa także budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach, a  ponad 14 tysięcy mieszkań znajduje się w procesie projektowania.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja