Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Brazylijczycy w barwach KS "Zdrój" Jedlina-Zdrój.

Opublikowano: 25.03.2019

Przygoda brazylijskich piłkarzy z KS "Zdrój" Jedlina-Zdrój zaczęła się dwa lata temu od meczu pokazowego. Wtedy to została nawiązana współpraca, której owocem są transfery Brazylijczyków do jedlińskiej drużyny. Dwóch brazylijskich piłkarzy: Renan De Oliveira Moura i Patrick Do Nascimento Silva gra już w drużynie KS "Zdrój", jeden jest testowany, a kolejny brazylijski piłkarz czeka na dopełnienie formalności, aby mógł grać w zielono-czerwonych barwach jedlińskiego klubu.

23-letni Patrick Do Nascimento Silva - pomocnik, grał w klubach z Rio de Janeiro: Campos Associacao i Americano. 18-letni pomocnik - Gustavo Araujo Rodrigues do tej pory grał w zespole Santa Cruz Esporte Clube, natomiast Renan De Oliveira Moura to 21-letni pomocnik, który grał w takich klubach jak Olaria, Goias, Botafogo, Santo Andre i 15 de Jau.
 
Warto zaznaczyć, że w meczu który odbył się w niedzielę 24 marca w Jedlinie-Zdroju w ramach 16 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019 Renan De Oliveira Moura strzelił bramkę, a KS "Zdrój" Jedlina-Zdrój pokonał Górnika Boguszów-Gorce 2:0. Brazylijscy piłkarze są znaczącym wzmocnieniem drużyny KS "Zdrój", zmieniają też obraz gry jedlińskiego zespołu, którego trenerem jest Radosław Kwiatkowski.  

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja