Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój.

Opublikowano: 12.05.2019

O godzinie 10:00 z Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego "Active" przy ulicy Kłodzkiej wystartował 6. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój. Na pokonanie trudnej, wymagającej trasy najszybszy biegacz potrzebował zaledwie 1 godziny i 26 minut.

Dystans 21 kilometrów przebiegał w większości po górskich drogach, z dużymi przewyższeniami. Dodatkowym utrudnieniem był padający deszcz i grząska, śliska nawierzchnia na niektórych odcinkach trasy. Jednak pomimo tych utrudnień żaden z uczestników nie żałował swojego udziału w tej prestiżowej imprezie biegowej, a warunki atmosferyczne stanowiły dla biegaczy dodatkową motywację.

Klasyfikację prowadzono osobno dla kobiet i mężczyzn zarówno w kategorii Open jak i kategoriach wiekowych. Osobną klasyfikacją objęci zostali Mieszkańcy Jedliny-Zdroju. W ramach imprezy zorganizowano także Mistrzostwa Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław i bieg dla dzieci - Sonko Kids Run. Limit uczestników ustalono na poziomie 800 osób. Szczegóły dotyczące czasów i zajętych przez poszczególnych uczestników miejsc znajdują się na poniższej stronie:

Wyniki

Po biegu odbyła się uroczysta dekoracja najszybszych biegaczy i losowanie nagród. Warto zaznaczyć, że każda Pani na mecie oprócz pamiątkowego medalu otrzymywała różę. Bieg został zorganizowany przez Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław, przy współorganizacji Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Stowarzyszenia "Biegaj w Jedlinie".

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja