Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Nasi Seniorzy mogą czuć się bezpieczniej.

Opublikowano: 20.05.2019

Szesnastu jedlińskich Seniorów zostało objętych programem rocznej opieki telemedycznej. Seniorzy odebrali dzisiaj z rąk Burmistrza Leszka Orpla „Bransoletki Życia”. Spotkanie odbyło się w Pawilonie Zdrojowym.

„Bransoletki Życia” to niewielkie, wodoodporne, proste w obsłudze urządzenia przypominające zegarek. Są wyposażone w czujnik tętna, moduł GPS oraz przycisk SOS. Umożliwiają monitorowanie stanu zdrowia i szybką reakcję w przypadku zagrożenia życia pacjentów. Pacjent, który poczuje się źle, może w każdej chwili nacisnąć alarmowy „Przycisk SOS”, łączący go automatycznie z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24, gdzie całodobowo przez siedem dni w tygodniu wykwalifikowani specjaliści monitorują dane medyczne i w każdej chwili są gotowi wezwać pomoc. Natomiast w przypadkach, gdy pacjent nie może samodzielnie skorzystać z systemu powiadamiania o zagrożeniu możliwie jest zdalne zlokalizowanie jego położenia i skierowanie do niego odpowiednich służb.
 
Objęcie jedlińskich Seniorów opieką telemedyczną i wyposażenie ich w „Bransoletki Życia” było możliwe dzięki umowie podpisanej 18 kwietnia br. pomiędzy Gminą Jedlina-Zdrój a firmą Comarch Healthcare. Te najnowocześniejsze rozwiązania są dobitnym świadectwem zarówno innowacyjności samorządu – to pierwszy tego typu projekt na Dolnym Śląsku, jak również troski i dbałości o bezpieczeństwo Mieszkańców. Wyposażenie Seniorów w „Bransoletki Życia” to jeden z elementów programu „Active Senior”, który koordynuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju. Mieszkańcy będą korzystać z usług teleopieki zupełnie bezpłatnie przez okres 12 miesięcy.
 
 – Bardzo zależy nam na bezpieczeństwie naszych Seniorów. Realizacja tego przedsięwzięcia znakomicie wpisuje się w strategię działań gminy na rzecz osób starszych. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup „Bransoletek Życia” oraz uruchomienie całodobowej zdalnej opieki medycznej. Jesteśmy przekonani, że te innowacyjne rozwiązania podniosą komfort życia mieszkańców – powiedział Leszek Orpel, Burmistrz Jedliny-Zdroju. 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja