Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Z Jedlinki do Osówki bezpłatnym transportem.

Opublikowano: 04.07.2019

Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju i Roman Głód - Burmistrz Głuszycy podpisali dzisiaj porozumienie, dzięki któremu autobusy Głuszyckiej Komunikacji Publicznej wydłużą swoją trasę aż do przystanku przy ulicy Noworudzkiej w Jedlinie-Zdroju.

Jest to rozwiązanie bardzo korzystne, ponieważ dzięki niemu mieszkańcy naszego miasta, turyści i  kuracjusze będą mogli bezpłatnymi autobusami Głuszyckiej Komunikacji Publicznej dojechać do głuszyckiego "Delfinka" czy do Podziemnego Miasta "Osówka". Z kolei mieszkańcy Głuszycy będą mogli na przystanku przy ulicy Noworudzkiej wsiąść w autobus linii numer 5, opłacany przez Gminę Jedlina-Zdrój, i dojechać do Wałbrzycha czy Szczawna-Zdroju.
 
- Autobus będzie się zatrzymywał na rogatkach Jedliny, na przystanku przy ulicy Noworudzkiej, na krzyżówce z ulicą Zamkową i ulicą Hożą. Mieszkańcy Jedliny będą mogli dotrzeć do basenu "Delfinek", z którego korzystają. Przypomnę, że Gmina Jedlina opłaca bezpłatne wejścia na basen dla uczniów szkoły podstawowej i dla seniorów. Będą też mogli korzystać z atrakcji Głuszycy - Kompleksu "Osówka", łowiska, będą mogli brać udział w imprezach, które są organizowane w Głuszycy. Pięć lat temu udało się namówić prezydenta Wałbrzycha, lidera Aglomeracji, aby rozszerzał na terenie innych gmin komunikację podmiejską. Komunikacja podmiejska we wschodnim kierunku Powiatu Wałbrzyskiego nigdy nie funkcjonowała. Była komunikacja PKS, była prywatna, ale komunikację podmiejską mamy dopiero od pięciu lat - powiedział Burmistrz Jedliny-Zdroju - Leszek Orpel.
 
Obecnie trwają intensywne prace nad skomunikowaniem Jedliny i Głuszycy z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną "Invest-Park". Należy zaznaczyć, że jest to kolejna wspólna inicjatywa Gminy Jedlina-Zdrój i Gminy Głuszyca, służąca mieszkańcom. Warto w tym miejscu przypomnieć uruchomienie na terenie obu gmin bezpłatnych wypożyczalni rowerów elektrycznych dla mieszkańców, czy zaopatrzenie jedlińskich i głuszyckich seniorów w "Bransoletki życia".

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja