Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Remont kościelnej wieży na ukończeniu.

Opublikowano: 19.08.2019

Dobiegają końca prace remontowo-budowlane w kościele przy ulicy Jana Pawła II. Już za kilka tygodni mieszkańcy jak i kuracjusze, turyści i odwiedzający Jedlinę-Zdrój goście będą mogli podziwiać nasze miasto z nieco innej, ciekawej perspektywy, ponieważ na wyremontowanej kościelnej wieży powstanie punkt widokowy.

Na remont wieży i utworzenie na niej punktu widokowego Gmina Jedlina-Zdrój otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Powstanie tego niezwykle interesującego punktu widokowego na terenie Gminy Jedlina-Zdrój z pewnością przyczyni się do jeszcze większego uatrakcyjnienia naszej miejscowości w oczach turystów. Całkowity koszt zadania, którego nazwa brzmi: „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego. Odbudowa wieży kościelnej przy ul. Jana Pawła II w m. Jedlina-Zdrój – udostępnienie w celach turystycznych” to 615 163,57 złotych, natomiast kwota dofinansowania wyniosła 391 428,00  złotych.
 
Warto podkreślić, że prowadzone w kościele prace remontowo-budowlane objęły nie tylko wieżę z punktem widokowym, ale również empory i chór. Nowa przestrzeń służyć będzie celom edukacyjnym, kulturalnym i promocyjnym regionu. Będą tam organizowane wystawy, koncerty i wernisaże. Dodatkowo przy ulicy Jana Pawła II powstała nowa alejka, przy której zamontowane zostanie nowoczesne oświetlenie, elementy małej architektury takie jak ławki, będą nowe nasadzenia roślin. Pry kościele powstaną też nowe miejsca parkingowe w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Modernizacja cmentarza komunalnego w Jedlinie-Zdroju”.  

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja