Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Dodatkowy kurs linii numer 5.

Opublikowano: 07.09.2019

Na Placu Zwycięstwa w Jedlinie-Zdroju odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, dotycząca wprowadzenia w godzinach porannych dodatkowego kursu linii numer 5 na trasie Głuszyca Górna - Jedlina-Zdrój - Wałbrzych.

Konieczność wprowadzenie dodatkowego kursu w godzinach porannych była podyktowana znacznym zwiększeniem liczby pasażerów, wynikającym ze zmian w systemie oświaty i kumulacją roczników, o czym mówili uczestnicy konferencji: Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha, Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju i Roman Głód - Burmistrz Głuszycy. Dodatkowy autobus będzie kursował od najbliższego poniedziałku, co umożliwi uczniom z Głuszycy i Jedliny-Zdroju bezproblemowe dotarcie na czas do wałbrzyskich szkół, a pracownikom do zakładów pracy.
 
Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju zwracał uwagę jak duże znaczenie ma komunikacja publiczna:
 
- Sytuacja związana z kumulacją rocznika szkolnego spowodowała, że ilość przewozów powinna być zwiększona. Udało się to zrobić wielkim naszym wysiłkiem. . Dzisiaj przez Jedlinę przejeżdża 26 kursów linii numer 5. To będzie kurs dodatkowy. Ale jest to niemały wydatek w budżecie gminy. Gmina Jedlina-Zdrój - najmniejsza gmina w Powiecie Wałbrzyskim, wydaje na komunikację publiczną już prawie 200 000 złotych. Kiedy zakładaliśmy Aglomerację Wałbrzyską, myśleliśmy co może być solą takiej aglomeracji. Oczywiście transport. I to pan prezydent w zasadzie zadecydował, że transport publiczny nie będzie dotyczył tylko Gminy Wałbrzych, ale będą rozmowy z innymi gminami. I tak udało nam się rozszerzyć kurs linii 5. Wierzymy, że komunikacja publiczna to jest przyszłość. Także przyszłość związana z ochroną środowiska. Mieszkańcy Głuszycy, Jedliny i Wałbrzycha mają już do dyspozycji komunikację liniami kolejowymi. Na linii Wałbrzych - Kłodzko - Wałbrzych kursuje szynobus. Za dwa lata będzie uruchomiona linia kolejowa 285 i kolejne kursy szynobusów.
 
Poniżej prezentujemy rozkład jazdy dodatkowego kursu linii numer 5.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja