Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Automatyczna kosiarka.

Opublikowano: 11.09.2019

Gmina Jedlina-Zdrój zakupiła wysokiej klasy automatyczną kosiarkę Husqvarna Automover 450X. Urządzenie już pracuje i bez angażowania pracowników czy firm zewnętrznych dba o zieleń w przestrzeni miejskiej.

450X to najwyższy model w serii X-line. Dzięki niezwykłemu zaawansowaniu technologicznemu i nawigacji wspomaganej GPS bez problemów radzi sobie z koszeniem dużych i skomplikowanych powierzchni. Omija przeszkody i pokonuje zarówno wąskie przejścia jak i zbocza o nachyleniu do 45 procent. Kontrolę nad urządzeniem zapewnia aplikacja Automover Connect. Kosiarka może pracować w systemie ciągłym przez 24 godziny i sama się ładuje.
 
Wydajność robocza kosiarki wynosi  5 000 mkw. Standardowy czas koszenia po jednym naładowaniu wynosi 270 minut. Automatyczne ładowanie trwa 60 minut. Wysokość koszenia waha się pomiędzy 20 a 60 mm, a jego szerokość wynosi 24 cm. Poziom wytwarzanego przez kosiarkę hałasu nie przekracza 59 dB. Urządzenie wyposażone jest w blokadę podnoszenia, posiada również certyfikat antykradzieżowy i kilka systemów zabezpieczających.
 
Koszt kosiarki automatycznej Husqvarna Automover 450X to kwota 16 999 zł, natomiast Gmina Jedlina-Zdrój zakupiła urządzenie na preferencyjnych warunkach za kwotę 15 000 zł. brutto. Dodatkowo dokupiona została druga stacja do ładowania o wartości 1 200 zł.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja